Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İstanbullular

İstanbullular

İSTANBULLULAR - Buket Uzuner / Roman

Buket Uzuner´den oldukça farklı bir tarzda kaleme alınmış bir roman. Onbeş farklı karakterin birbirleri kesişen öyküleri. Ve İstanbul şehri. Hepsi bir araya gelince çok farklı bir konu ortaya çıkmış.

blog.milliyet.com.tr/istanbullular--istanbullular-i-okumali--/Blog/ ve javascript:ntrTemp(); adreslerini ziyaret edip roman ile ilgili yorumları okuyabilirsiniz.

Arka Kapaktan:

Yaz 2005. Yalnızlıklar ve imkansız aşklar şehri İstanbul. Atatürk Havalimanı. Belgin, Ayhan ve diğerleri… Sonunda artık hiçbirinin eskisi gibi olmayacağı 4 saatlik serüven.

İstanbullular romanı, Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde, sevse de sevmese de hepsinin İstanbul´ la gönül, iş, ekmek, yurt ve/veya kimlik bağları olan, 15 kişinin hayatla, kendileriyle, hiç beklenmedik büyük bir tehditle ve İstanbul´ un kendisiyle yüzleşmelerinin hikayesini anlatıyor.

İstanbul´un kendisinin de bir anlatıcı- karakter olduğu roman, modernitenin ve şehrin sınırında; genetik bilimciden-gurbetçi işçiye, taksi şoförunden-ünlü bir heykeltıraşa, tuvalet temizlikçisinden-mimarlar odası eski başkanına kadar İstanbullu 15 kişinin yollarının kesiştiği bir ortamda, yüzyılımızın göçlerle genişlemiş İstanbul´ undan, dolayısıyla Türkiye´ sinden bir kesit sunuyor. Bir İstanbul romanının en olmazsa olmazı aşksa elbette baş köşede yer alıyor!

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.