Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İnsan Olmak

İnsan Olmak

İNSAN OLMAK - Engin Geçtan / Psikoloji

Gayet isabetli analizleri, incelikli ve sağlam tespitleri ile kendini tanıma ve belki de yeniden tanımlama sürecinde okuyana ışık tutup yol gösterecek nadide bir eser. Bu tarz eserler okumamış olsanız dahi, çekinmeyin ,alın, okuyun, birkaç sayfa sonra sizi de saracak ve yepyeni farkındalıklar yaşayarak elinizden bırakmadan bitireceksiniz.

Bu kitap bittikten sonra tabii ki Engin Geçtan´ı daha yakından tanımak üzere diğer eserlerini de okumak isteyeceğinize inanıyoruz.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerini ziyaret ettiğiniz takdirde hem yazarı hem eserini daha yakından tanıma şansı bulacaksınız.


Kitap Kategorisi : DÖRT YILDIZ

Akıcılık : Bilimsel temelli bir yazar ve eser olmasına rağmen nerede ise bir roman akıcılığında okunan bir eser. Hele insan psikolojisi hakkında ilginiz varsa elinizden bırakamayacaksınız.

Hayata Katkı : Şüphesiz hayatınıza, net ve bilimsel kökenli doğru katkıda , bulunacak bir kitap.

Kalıcılık : Gezegenler arası yolculuk yapılacak dönemlerde de okunacak kalite ve özgünlükte bir eser.

Başucu Kitabı : Ara ara dönüş yapıp bir bölümünü veya not aldığınız kısımları okumak ihtiyacı hissedeceğiniz bir kitap olduğunu düşünüyoruz.

www.kitapokumakistermisin.com

Kitaptan:

´ Yaşamak ve sevmek birbirinden ayrı olgular değildir.
Yaşam bir " tercihler süreci " dir ve insan nasıl isterse öyle olur, ama sonuçlarını da kabullenmek koşuluyla

Arka Kapaktan :

İlk kez yayımlandığı 1983´ten günümüze defalarca baskı yapmış ve okurla kurduğu yapıcı ilişkiyi kanıtlamış olan bu kitabında Engin Geçtan insan olmanın ikilemini şöyle anlatır: "Çağdaş toplumlar kendine özgü bir olguyu da birlikte getirmiştir. İnsan eskisinden çok daha fazla sayıda insanla, çok daha kısa süreli, daha yüzeysel ilişkiler kurma eğilimindedir.
Bu, soğuk bir günde karşılaşan bir grup kirpinin öyküsüne benzer. Kirpiler ısınabilmek için birbirlerine sokulurlar, ama dikenleri birbirine batar. Birbirlerinden ayrıldıklarındaysa soğuktan rahatsız olurlar. İleri geri hareket ederek sonunda dikenlerini batırmadan birbirlerini ısıtabilecekleri en uygun uzaklığı bulurlar.

Son yirmi yılın dünyasındaki sosyal ve maddi değişimler düşünülürse, kirpilerin birbirine daha da çok ihtiyaç duyduğunu, her kirpinin bu ikilem karşısında kendi cevabını bulması gerektiğini, tam da bu yüzden İnsan Olmak´ın bugün daha da güncel olduğunu söyleyebiliriz.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.