Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Yeniden İnsan İnsana

Yeniden İnsan İnsana

YENİDEN İNSAN İNSANA - Doğan Cüceloğlu / Kişisel Gelişim

Kitabın bitiminde uzunca kaynakça listesi mevcut. Kaynakçalı eserler bilimsel yönü ağır basan kitaplar olmasına rağmen ´Yeniden İnsan İnsana´ oldukça sade ve akıcı. Doğan Cüceloğlu´nu okumak veya izlemek hayatınıza çok şey katacaktır. Okunmasını öneririz.

javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); adresinde kitabın içeriği ile ilgili kısa bir özet okunabilir.

Kitaptan: *** Madem insan doğdum,

olabileceğim en iyi insan olmalıyım.

Unutma, ölüm en güçlü öğretmendir.

*** Din öğesinin ağır bastığı geleneksel otoriter kültür, demokratik bir toplumun temelinde yatan iletişim becerilerini içermez. Demokratik yaşam, yeni iletişim becerilerini öğrenmeyi zorunlu kılar. İletişim becerileri boşlukta oluşmaz; yeni bir dünya ve yaşam anlayışı içinde doğar ve gelişir. (Sayfa, 13)

*** Bir ülkenin trafik düzeni, o toplumun insan ilişkilerini yansıtan önemli göstergelerden biridir. Trafik, araç kullanan kişilerin birbirleriyle kurdukları ilişkilerin tümünü ifade eder. Bir ülkede ki trafik düzenine bakarak, insanların birbirlerine nasıl bir tavır içinde olduklarını gözlemleme olanağı vardır. (Sayfa, 15)

*** Birbirimizle daha nazikâne, daha mazbul konuşalım. Atatürk bey, efendi ve paşa sözlerini resmi muamelâttan kaldırırken, ondan evvelki devirlerin hürmet ve nezaket icabı kullanılan hitap kelimelerinin yaltaklanma ve yağcılık derecelerinin aşırılığını görerek, bunları kaldırmıştı. Ama kendisine, zamanın ve zamanımızın bütün paşalarına ´paşa´ diyoruz. (Burhan Felek´ten)

*** Göz bebeğinin büyüklüğü, bakan kişinin baktığı şeye ilgi duyup duymadığını belirtir. (Sayfa, 45)


· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

Arka Kapaktan:

İnsan, ilişkileri içinde sürekli olarak "yeniden tanımlanan" bir varlıktır. Doyumlu ve mutlu bir yaşam için kendinizi yeniden tanımlamada kullanacağınız bilgi ve becerileri, "Yeniden İnsan İnsana"da bulacaksınız."Yeniden İnsan İnsana" yı okuduktan sonra, çevrenizdeki "iletişim kazaları"nı görebilecek, kendinizi ve sevdiklerinizi bu "kazalar"dan koruyabilme olanağını bulabileceksiniz.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.