Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Çılgın Babam

Çılgın Babam

ÇILGIN BABAM - Zeynep Cemali / Otobiyografik Öykü


Sıcacık bir öykü derler ya işte bu kitap için doğru bir tanımlama. Kim demiş bu kitap için çocuk / gençlik kitabı diye! Anne babaların, özellikle babaların bu kitabı okuyup, yola öyle devam etmelerini öneririz.

Bir baba, gerçek bir baba tarihe işte böyle güzel not düşebilirdi. O çocukluğunu doya doya yaşayan biri de böyle güzel eserler yazabilirdi. Zeynep Cemali´nin artık yazamayacağını bildiğimiz için üzgünüz. Umarız cennette o ‘Çılgın Baba´ ile birlikte çılgınlıklarına devam ediyordur. Handan hanım, ne yapıyor acaba?

Kitabı öneren arkadaşımıza en içten teşekkürlerimizi buradan bir kez daha sunuyoruz. Öneri olmasa idi böyle güzel bir kitapla hiçbir zaman tanışamayacaktık belki de.

Okuma alışkanlığı kazandıracak, ebeveyn çocuk ilişkilerine esin kaynağı olacak, uzun yıllar sonra dahi okunacak bir kitap. Okuyun, çocuklarınıza da okutun deriz. javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerine ulaşırsanız bir çok okurun kısa kısa yorumları size biraz daha ayrıntılı fikir verecektir.

Tanıtım Bülteninden:

Kapalıçarşı´nın kalabalığında babasıyla ıslığıma gel oyununu oynarken Zeynep henüz altı yaşındaydı. On yaşında artist olmaya karar verdi ve babasının film şirketinin Beyoğlu´ndaki ofisinde çalışmaya başladı. On bir yaşında, babasıyla birlikte yazlık sinema işletiyordu. Babasının Anadolu gezilerine eşlik etmeye başladığındaysa, on iki yaşındaydı. Baba kız sıkı dosttular!..

Çocuk edebiyatımızın güçlü öykü yazarı Zeynep Cemali bu kez İstanbul´da geçen birbirinden ilginç çocukluk anılarını aktarıyor. Yazarın tarih sırasıyla kaleme aldığı öykülerdeki, her çocuğun hayranlıkla bağlanacağı, sürprizlerle dolu, sıradışı baba karakteri, usta bir öykücü olan Cemali´nin tüm yaşamını biçimlemiş. Her yaştan insanın severek okuyacağı bu kitabı, baştan sona ya da tek tek öyküler halinde okumak mümkün.


Böylesine çılgın, böylesine arkadaş bir babayı kim istemez!

Çocuklar kadar eğitimciler tarafından da sevilen,
kitapları pek çok baskı yapan Zeynep Cemali son kitabında, 1950li yıllar İstanbul´unda geçen çocukluk anılarını aktarıyor. Günışığı Kitaplığının çocuk edebiyatımıza tanıttığı güçlü öykü yazarı Cemalinin tarih sırasıyla kaleme aldığı öykülerin ana karakteri baba. Her çocuğun hayranlıkla bağlanacağı, sürprizlerle dolu, sıra dışı baba karakteri, Cemalinin tüm yaşamını biçimlemiş. Kitap, özellikle çocukların okuma gereksinimlerini dikkate alan kurgusu sayesinde baştan sona ya da tek tek öyküler halinde okunabiliyor. Hepsi birbirinden ilginç bu çocukluk öykülerini her yaştan insan severek okuyacak.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.