Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Brida

Brida

BRIDA - Paulo Coelho / Roman - Felsefe

Yine bir Paulo Coelho klasiği. Bir arayış öyküsü. Kadim bilgelikten aldığı örnekler okurda farkındalıklar sağlayabiliyor. Usta yazarın daha akıcı eserleri vardır mutlaka, ancak her şeye rağmen okumaya değer bir eser. Biz okuduk ve kütüphanemize koyduk.

Kitaptan: *** İnsanın kendisini başkalarından aşağı görmesi, Büyücü´nün bildiği en kötü kibir örneklerinden biriydi, çünkü bu, farklı olmaya çalışmanın en yıkıcı yoluydu.

*** Acı çekmemek için aşkı reddetmek gerekiyordu. Bu da hayattaki kötülükleri görmemek için kendi gözleri çıkarmak gibi bir şeydi.

*** Bazen Tanrı´nın lütufları camı çerçeveyi parçalayarak gelirdi.

*** Yolunu bulduğun zaman korkmamalısın. Hata yapacak kadar cesur olmalısın. Hayal kırıklığı, yenilgi ve umutsuzluk Tanrı’nın bize yol gösterme araçlarıdır.

*** Rafları dolduran eski metinlerin öngördüğü gibi, sonunda her şey geldiği yere geri dönmeye başlıyordu.

Arka Kapaktan:

Paulo Coelho Ruh-eşimi nasıl tanıyacağım? Wicca, Bridaya Riske girerek dedi. Başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın, ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. Arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın. Brida, güzel bir İrlandalı kızın ve onun bilgiye erişme çabasının öyküsü. Brida, ona korkularının üstesinden gelmeyi öğreten bilge bir erkekle ve dünyanın gizli müziğine ayak uydurarak dans etmeyi öğreten bir kadınla karşılaşır. O iki kişi Brida´da Tanrı vergisi bir yetenek olduğunu görür; ama yeteneğini kendisinin bulabilmesi için genç kızı kendi içine doğru bir keşif yolculuğuna yönlendirirler. Brida kendi yazgısını ararken, kişisel ilişkileri ile kendini dönüştürme isteği arasında bir denge kurmaya çalışır. Usta romancıdan çarpıcı bir aşk, tutku, gizem ve esriklik öyküsü.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.