Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Kitab-I Aşk

Kitab-I Aşk

KİTAB-I AŞK - İskender Pala / Deneme

Aşk üzerine yazılmış denemelerden oluşan kitap, yazarın üslubuna alışamayanlara biraz ağır gelebilir. Aşk üzerine ne olsa okurum diyenlerdenseniz veya yazara karşı ilginiz yüksekse okunabilir, aksi halde okunması çok da kolay değil.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde Kitab-ı Aşk hakkında okur yorumları bulmak mümkün.

Kitaptan: *** Açıkken göz bebeğimize yerleşen de, göz yumduğumuz da gönlümüze sızan da sevgi değil miydi bir vakitler.

*** Şimdiki gençler galiba gizli kalması gerekeni açık ettikleri (ne ayıp!...) ve sevgililerinin adlarını dillendirmekle kalmayıp aradaki macerayı da başkalarıyla paylaştıkları için aşkın gülümseyişlerini ve zenginliklerini ıskalıyorlar. Çünkü sırlara hükmetmek ayrıcalık ve olgunluktur.

*** Ne din, ne yasalar yasaklamıştır aşkı; yürekler Allah´a aittir çünkü.

*** Aşık olmak demek, nur gelen tarafa yüzünü pencere açmaktır. Çünkü gönül, gerçek dostun yüzü ile aydınlanır, nurlanır.

*** Bir kadının güzelliği sabah kalktığı ilk anda belli olur.

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak https://twitter.com/kitap_okumak https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

Arka Kapaktan:

Kitab-ı Aşk, bütün bu kavram kargaşası içinde aşkın katmanlarını, türlerini ve asaletini irdelemek, belki her düzeyden insanın gönlünde hissettiği, dimağında algıladığı ama asla net biçimde tanımlayamadığı duygularına açıklık getirmek için düzenlendi.

Kitab-ı Aşk´ın içindeki yazılar değişik zamanlarda ve farklı zeminlerde kaleme alınmış olmakla birlikte belli bir düzen ve bütünlük içinde bir araya getirilmiştir. Bazıları farklı kitaplarımızda yayınlanan bu deneme ve öyküleri okurken bütün varlığımızı ve hatta varoluşu kuşatan aşkın yüzeysel, derin ve daha derin katmanlarında küçük yolculuklar yapacaksınız.

Bu yolculuklar sırasında, duygularınızın gerçekte sizi nereye doğru götürdüğü, ayağınızı bağlayan tensel arzulardan sıyrılıp platonik veya mecazî aşka doğru kanatlandığınızda kendinizi yeniden keşfetmeye başlayacağınız noktayı da bulacaksınız. Orası, belki de sizin kendinizden vazgeçeceğiniz noktadır.

Çünkü canına sevgili isteyen ile sevgili için can isteyen arasında hayat yolculuğunun ta kendisi gizlidir.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.