Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Olasılıksız

Olasılıksız

OLASILIKSIZ - Adam Fawler / ROMAN - Macera / FELSEFE

Bu roman için ‘Kuantum Fiziğine Giriş´ denebilir mi acaba? Bu konu ile ilgili bir makale okumak oldukça sıkıcı gelebilir aslında. Ancak böyle akıcı bir aksiyonun içinde böyle ciddi bir konu hakkında oldukca ciddi miktarda bilgi paylaşılabilirdi. Bu konu bir yana macera romanı olarak da okunabilecek akıcı ve çarpıcı bir roman. Tavsiye ediyoruz ve diyoruz ki bu kitabı okuyan yazarın ‘Empati´ isimli kitabını da okuyacaktır. Aynı şekilde Empati´ yi okumuş ve beğenmişseniz bu kitabı da okumalısınız.

www.kitapokumakistermisin.com

Kitaptan :

"Şizofren nasıl bir şey?" diye sordu Caine tedirgin şekilde.

Kardeşine bunu daha önce hiç sormadığını düşündü bir yandan da. "Nasıl hissediyor insan kendini?"
Jasper omuz silkti. "Hiçbir şey oluyormuş gibi hissetmiyorsun. Yanılsamalar gerçek gibi. Doğal hatta olması gerektiği gibi. Sanki hükümetin düşüncelerini okumaya çalışması dünyanın en mantıklı ve doğal şeyiymiş gibi geliyor, ya da en yakın dostunun seni öldürmesi falan." Bir an sustu kaldı. "Bu yüzden çok korkutucu."

Adam Fawer, Olasılıksız(Sf.61))


Tanıtım bülteninden

İlk cümleden itibaren bağlanıp kaldım; sayfaları, floş royal tutturmaya çalışan bir kumarbazın kartlarını açtığı gibi çevirdim. OlasılıkSız, insanı düşündüren matematik teorilerini ve maceranın albenisini dahice birleştiren, okura Michael Chrichton ce Robert Ludlum´u hatırlatan bir kitap. Gerçekten kaçırılmaması gereken bir zevk. ´
Ben Mezrich, ´Mekanı Batırmak´ ve ´Çirkin Amerikalılar´ın yazarı

´...hikayenin sonunda, bir yandan şizofreninin gerçek nedenlerini düşünürken, bir yandan da tek bir hareketin bir insanın hayatını ne kadar değiştirebileceğine şaşırıyor olacaksınız. ´OlasılıkSız´, beğeneceğinize gözümüz kapalı iddiaya girebileceğimiz bir kitap.
People

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi?

Siz hiç Loto´da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli Onlar sizden daha mı şanslılar?

Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz?

Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ´OlasılıkSız´ tam size göre bir roman..

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.