Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Aşkın Celladı

Aşkın Celladı

AŞKIN CELLADI - Irvın D. Yalom / Psikoloji

Yaşanmış hayat hikayelerin den derlenmiş bir psikoterapi kitabı. Özellikle bu eserinde yazar, insanın temel kaygılarından en önemlisi olan ‘Ölüm ve ölüm korkusunu´ çok açık ve anlaşılır bir şekilde işlemekte. Psikoloji ilginizi çeken bir alan ise veya kendinizi, yani insanı tanıma zamanınızın geldiğini düşünüyorsanız hiç çekinmeden alın okuyun deriz. Irvın D. Yalom´un bir eserini sevdiğiniz takdirde diğer eserlerini de okuma ihtiyacı hissedeceksiniz.

javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linkleri, sizi iki blog sahibinin bu kıymetli eser hakkında ki kanaat ve yorumlarına ulaştıracaktır.

Kategorisi : DÖRT YILDIZ

Neden Beş Yıldız kategorisine koymadık?

Bilim insanlarının eserlerinden edebi bir roman akıcılığını beklememek gerekir. Bir de psikoloji ilgi alanınızda değilse kitap yorucu gelebilir. Her şeye rağmen az çok kitap okumuş ve okumaya ilgili birinin bu kitabı okuması gerektiğini düşünüyor ve tavsiye ediyoruz.

Eser kalıcı ve insan hayatına dokunan, katkısı olan önemli eserlerden biri olarak kütüphanemizde yer alıyor.

Arka kapaktan :

Bu kitapta, psikoterapist Yalom´un yalnızlık, ölüm korkusu, yaşama amacını yitirme gibi, aslında hiçbirimizin tamamen kaçamayacağı temel insanlık kaygılarından rahatsız olan hastalarıyla yaptığı çalışmalardan seçtiği on öyküyü okuyacaksınız. Saul, Stockholm´den gelen ve açamadığı üç mektuptan dolayı niye acı çekiyordu? Thelma´yı geçmişteki bir aşk macerasına bu kadar bağlayan şey nedir? Carlos´un maço fantezileri, onu yavaş yavaş öldüren kanseri kabullenmesine nasıl yardımcı oldu?

Elinizdeki bu kitapta, psikoterapist Irvin D. Yalom´un, yanlızlık, ölüm korkusu, yaşama amacını yitirme gibi, aslında hiçbirimizin tamamen kaçamayacağı temel insanlık kaygılarından rahatsız olan hastalarıyla yaptığı çalışmalardan seçtiği, on ilginç öykü bulacaksınız. Dr. Yalom bu öyküleri aktarırken, bir insan olarak psikiyatrın terapi sürecinde karşılaştığı güçlükleri de, duygusal ve sürükleyici bir dille anlatıyor.