Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Mutluluk

Mutluluk

MUTLULUK - Zülfü Livaneli / ROMAN

Görünen o ki yazarın bütün eserlerini okuyacağız. Okunması gereken romanlardan biri. Vakit bulamayanlara kitabın filminin de bulunduğunu hatırlatmakta yarar var. Çoğu kitabın filmi varsa seyredilmesini önermemize rağmen bu eserin kitabını okumanızı tavsiye ederiz.

http://benherneysemo.blogspot.com/2012/10/mutluluk-zulfu-livaneli.html kitap hakkında oldukça detaylı bir yorum bulabilirsiniz.

· https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

· https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan :

Günümüz Türkiye´sinin içinden bıçak gibi geçen bu romanda üç kişiyle tanışıyoruz.Van gölü kıyısındaki kasabada, tecavüze uğramış olan on yedi yaşındaki Meryem, evlerinin ´izbe´ denile. İstanbul´un tanınmış profesörlerinden Harvard mezunu ve varlıklı İrfan Kurudal, Boğaz´a bakan evinde yaşamını kökten değiştirme planları yapmaktadır. Cemal ise Gabar dağlarında PKK takibinde, ateş altındadır. Yaşam bu üç kişinin yolunu garip bir rastlantıyla birleştirir ve birbirlerinin ruh fırtınalarını daha yakından tanırlar. Mutluluk hem bir dönem romanı; hem kentiyle kasabasıyla, İstanbul´u ve Ege´siyle bugünkü Türkiye´nin tanığı, hem de anlattığı kişilerin psikolojik derinliklerine ulaşan bir başyapıt. Meryem´i, İrfan´ı ve Cemal´i hiçbir zaman unutamayacaksınız.