Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Son Ada

Son Ada

SON ADA - Zülfü Livaneli / ROMAN

Usta yazarımızın insanın zaaflarını akıcı ve çarpıcı bir üslupla işlediği bu kitabın okunmasını öneririz. Başlayınca zaten bırakmanız mümkün olmayacak. Yine bir kitap dostumuzun tavsiyesi ile okuduk , beğendik ve gelecek nesillerimizinde okumaları için kitaplığımızda yer verdik. Biz de tavsiye ediyoruz.

http://ayseninkitapkulubu.blogspot.com.tr/search?q=Son+Ada veya http://kitapnot.blogspot.com.tr/search?q=Son+Ada adresinde kitap hakkında yapılmış bir yorumu okuyabilirsiniz.

· https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

· https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan : Livaneli´den alegorik ve sarsıcı bir roman...Darbeci bir başkan, emeklilik yıllarını geçirmek üzere, herkesin her şeyiyle hoşnut olduğu cennet bir adaya yerleşir. Başkan, ruhuna dek işlemiş olan yıkıcılık potansiyelini, geçmiş politik gücünden de yararlanarak kullanmaya kararlıdır. Bu doğrultuda tüm adayı etkileyecek müdahalelere girişir. Önceleri sıradan görünen bu müdahaleler, sonunda düşmanı düşmana kırdırmaya dek varacaktır. Başta martılar olmak üzere, ada halkı dahil tüm canlılar Başkan´ın acımasızlığından payını alacaktır. Bu arada durdurulamaz görünen bu gidişe direnen bazı sesler de vardır.Livaneli Son Ada´da, düşsel bir ülkede yaşanan aslında hepimizin aşina olduğu olayları alegorik bir anlatımla verirken, politik ve kişisel ihtiraslarla topluma ve doğaya müdahalelerin sonuçlarını da gözler önüne seriyor.