Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bir Bilim Adamının Romanı

Bir Bilim Adamının Romanı

BİR BİLİM ADAMININ ROMANI - Oğuz Atay / BİYOGRAFİ - Roman

Oğuz Atay´ı tanıyor ve üslubunu seviyorsanız okuyabilirsiniz. Biyografi tarzına ilginiz yoksa kitap biraz sizi zorlayabilir.

Kendisi de bir süre öğretim üyeliği yapmış olan Doçent Dr. Oğuz Atay bu eserinde İTÜ´ye büyük emeği geçen hocası Prof. Dr. Mustafa İnan´ın yetişme şartları, prensipleri ve yaşam felsefesi üzerinde durarak, ülkemiz şartlarında bilimin karşılaştığı zorluklarını anlamamızı amaçlar. Bu amaç doğrultusunda hocasına olan vefa borcunu da en güzel şekilde ödemiş olur. Bir öğrencinin öğretmenine duyduğu saygı, sevgi ve hayranlığın dışa vurumudur.

http://savaska.wordpress.com/2008/03/23/9/ ve javascript:ntrTemp(); buradan kitap hakkında iki farklı yoruma ulaşabilirsiniz.

· https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan:
Ülkemizde pek benimsenmemiş bir dalda, biyografik roman türünde, Oğuz Atay´ın, kendine özgü üslubu ve kurgusuyla, kendi hocası da olan Mustafa İnan´ı anlatışı. Bir halk çocuğunun uluslararası ün sahibi bilim adamı oluşunun zorlu serüveni sergilenirken toplumsal eleştiri kalıplarının da zorlanışı. İnan´ın yaşamından kesitler veren fotoğraf albümüyle birlikte.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.