Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Ve Dağlar Yankılandı

Ve Dağlar Yankılandı

VE DAĞLAR YANKILANDI - Khalid Hosseini / ROMAN

Acılarla dolu hayatların yaşandığı Afganistan´dan daha çok hikayeler çıkacağı belli. Yazarımız yine harika bir eser ortaya çıkarmış. Gerçi hiç bir kitabı Uçurtma Avcısı´nın tadını veremez, çünkü orda anlatılanlar bizzat yazarımızın kendi yaşadıkları ve doğrudan kendi gözlemleri. Bin Muhteşem güneş ve bu eserde oralarda yaşananlardan duyduklarını, dinlediklerini kaleme almış. Her şeye rağmen bu kitabında yazarımız çıtasını daha da yükseltmiş. Bizce mutlaka okunmalı ve her kitaplıkta bulunmalı deriz..

benherneysemo.blogspot.com.tr/search ve kitaplarimolmadanasla.blogspot.com.tr/2014/01/khaled-hosseini-ve-daglar-yankilandi.html adreslerinde iki bloggerin kitap hakkında değerlendirmelerine göz atabilirsniiz.

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan :

Gece vakti, çölü bir el arabasını çekerek geçen bir baba. Arabanın içinde annesiz iki çocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Küçük Peri için ağabeyi Abdullah, ağabeyden çok öte. On yaşındaki Abdullah´a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kabil´e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi yürek parçalayıcı bir son bekliyor. Fakat aslında bu bir son değil... Kardeşlerin başlarına gelenler -yakın ya da uzak- ilişki kurdukları tüm insanların hayatlarında nesiller boyu yankılanacak... Hayat farklı aileleri sevgi ve fedakarlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, karakterlerin başlarına gelenler ve yaptıkları seçimler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan katmanlarını oluşturuyor. Afganistan´ın küçük bir köyünde doğan ve okuru Kabil´den Paris´e, San Francisco´dan Tinos adasına taşıyan bu öykü, her sayfada renklenip güçleniyor. Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan değerler üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her bölümde yeniden kanıtlayan, büyüleyici bir roman. Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini´nin yazarlığında bir dönüm noktası.