Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İ̇nci

İ̇nci

İNCİ - John Steinbeck / ROMAN

Dünya klasikleri arasında bulunan ve en çok okunan kitaplardan olan bu romana kitaplığınızda yer vermenizde yarar var.Yoksulluğun ve haksızlığın hikayesinin hep aynı olduğunu fark edeceksiniz. http://birazkitap.blogspot.com/2013/03/inci.html adresinde ´´İnci´´ ile ilgili yorum bulabilirsiniz.

´´100 sayfaya neler sığdırmış.! Meksika halk hikayesinden esinlenen Yazar... Bir inci avcısının, Kino ve ailesinin hikayesi.. Kino´nun tamamen evladının geleceği için "umut" olacağını düşündüğü eşi benzeri görüşmemiş inci tanesi, maalesef "yıkım" olacaktır fakir aileye... Soluksuz okunacak sayfalar ve iç burkan bir hikaye...(Esra Tölüv’ün yorumu)

Kitaptan : *** Oğlum okumayı öğrenecek, bütün o kitapları okuyacak. Oğlum yazmayı öğrenecek ve yazacak. Oğlum sayıları öğrenecek. Bütün bunlar bizi özgür kılacak, çünkü o bilgilenmiş olacak, bizler de ondan öğreneceğiz. (Sayfa 33)

*** Tanrı´ya doğrudan bebeğin iyileşmesi için değil, bebeklerini kurtarsın diye doktora verebilecekleri bir inci bulmak için yakarmıştı; dedik ya, buradaki insanların kafaları da Körfez´in puslu havası kadar bulanıktır diye. (Sayfa 25)

*** Yoksul kişilerin baş düşmanı açlıksa, ikincisi hastalıktır. (Sayfa 44)

· · http://www.youtube.com/user/KitapOkumak www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan :

İnci, Steinbeck´in tüm dünyada en çok okunmuş ve sayısız kez yeni baskıları yapılmış en ünlü romanlarından biridir. Büyük ve çok değerli bir incinin çevresinde gelişen olaylar zinciri soluk kesici bir anlatımla destansı boyutlara ulaşır. Açgözlülüğün, doymak bilmez kar hırsının insanı nerelere dek sürükleyebileceği belki de hiçbir romanda böylesine yalın, böylesine sarsıcı bir gerçekçilikle vurgulanmamıştır...: John Steinbeck,1962 Nobel Edebiyat Ödülü sahibidir.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.