Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

5 Sevgi Dili

5 Sevgi Dili

5 SEVGİ DİLİ - Gary Chapman / KİŞİSEL GELİŞİM - Aile

Evli veya bekar fark etmez, aile içi ilişkilerini iyileştirme ve geliştirme adına çok yararlı bir kitap. Uslubu çok basit ve kolay okunuyor. Bitirdiğinizde iyi ki okumuşum diyeceğiniz kitaplardan biri olacağına inanıyoruz. Biz öneri üzerine okuduk ve kitaplığımızda en güzel yerlerden birine koyduk.

javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); bu iki blogdan eserle ilgili yorum okuyabilirsiniz.

http://www.zestcoaching.com/anketler/134-5-sevgi-dili-kadin.html

Kitaptan: **** Türü ne olursa olsun, bir ilişkide karşımızdakinin düşüncelerini, duygularını ve isteklerini anlamak için anlayışlı ve sabırlı bir şekilde dinlememiz gerekir. Tavsiyelerimizi sadece istendiği zaman sunmalı, bunu yaparken de asla üstünlük taslamamalıyız. Çoğumuz nasıl konuşacağımızı biliyoruz ama nasıl dinleyeceğimizi bilmiyoruz. Dinlemeyi öğrenmek, en az yabancı dil öğrenmek kadar zordur. Ne var ki sevgimizi göstermek istiyorsak, dinlemeyi öğrenmek zorundayız.

·https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan :

Eşinize duyduğunuz sevgiyi onun anlamadığı bir dilde ifade ederseniz, eşinizin sevgi gösterdiğinizi anlaması pek kolay olmayacaktır. Çünkü sorun iki ayrı dilde konuşmanızdan kaynaklanır. Bu kitapta, sevginin eşsiz dillerini konuşmayı, anlamayı ve eşinize sevginizi etkili biçimde gösterip karşılığında sevgi bulmayı öğreneceksiniz.

Uygulama çok güzel.

DAHA HENÜZ YENİ BAŞLADIM. Güzel bir kitap olduğuna inanıyorum. Bana bu dönemde okursam çok gelebilecek bir kitaba benziyor. Alıp okuyacam inşallah. Güzel bir kitaptır diye umuyorum.

Sitemizden kitap okumak isteyen üyelerimiz, yukarıda bulunan ´´ÜCRETSİZ KİTAP´´ bölümünü ziyaret ettiğinde, paylaşımın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilecektir.

BEN DAHA DENEMEDİM. YENİ KATILDIM. UYGULAMA GÜZEL Mİ?

İlk evlendiğim yıllarda okumuştum. Sonra da cok kişiye tavsiye ettim. Doğru sevgi dilini kullandığınızda yorulmadan hedefe ulaşırsınız. Ama inatla kendi sevgi dilinizi dayatırsanız "Saçımı süpürge ettim yine de yaranamadım" dediğinizle kalırsınız.

Güzel bir kitap.. Herkesin sevgi dilleri farklı.. Bence sevmekte zorlanan herkesin okumasını tavsiye ederim. Herkesin muhakkak bir sevgi dili olduğuna inanıyorum.

Kitabın geneline bakıldığında sıkıcı aynı şeyleri tekrarlıyor veya çok fedakar olabilir ancak çok kilit noktalar var ve evlenmeden veya sarsıntılı dönemde bay bayan herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum. O kilit yerlerin özellikle okunması gerektiğini düşünüyorum