Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Annemi Bir Daha Görebilsem

Annemi Bir Daha Görebilsem

ANNEMİ BİR DAHA GÖREBİLSEM - Zana Muhsen / BİYOGRAFİ -Roman

Yaşanmış olaylar , edebi değeri olmasa da gayet akıcı bir anlatım. Kitapta bizim dikkatimizi özellikle çeken 2 noktayı paylaşmak isteriz. Yazar Kökler isimli kitabı çok beğendiğini ve tam altı kez okuduğunu söylüyor. ´Şimdi onların yaşadıklarını ben yaşıyordum´ diyor kitapta. Evet, hayatın içinden kitaplar okumalı ancak okurken olayları ve kahramanları ´içselleştirmemeli´. Bir başka yerde de Yemen´li şahsa ´Dindar´ olduğu için güvendiğini belirtiyor. Hepimizin günlük hayatta düştüğü yanılgılardan biri de bu yaklaşım değil mi?. İnsanları dinlerini ne kadar sadakatle yaşadıklarına veya yaşamadıklarına göre değerlendirmek her zaman yanıltıcı olacak.İnsan karakteri ancak zorlu yolculuklarda, uzun komşuluklarda ve büyük alış verişlerde tanımak mümkün. Okunmalı ve kitaplıkta bulunmalı bizce.

Kitabın anafikri: Hiçbir zaman umudumuzu kaybetmememiz gerekir.Ne olursa olsun. Kahramanımız ısrarla her gün bu hayattan kurtulacağını tekrarlıyor ve kazananlardan oluyor.

http://potkall.wordpress.com/ buradan kitap hakkında okuyucu yorumu okuyabileceksiniz.

· https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

· https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan :

İngiltere´de doğup büyüyen 14 ve 15 yaşlarındaki Zana ile Nadia, tatil amaçlı gittikleri Yemen´de para karşılığı birer kocaya satılmış olduklarını anlarlar. Kitapta tecavüz, ağır gündelik işler, hakaret ve dayakla geçen 8 yıllık cehennem hayatından Zana´nın nasıl kurtulduğunun hikayesi anlatılıyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.