Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Gırnatacı

Gırnatacı

GIRNATACI - Ercüment Cengiz / Roman

Öneri üzerine okuduğumuz sürpriz bir kitap oldu ´Gırnatacı´. Oldukça farklı bir olay yine oldukça farklı bir kurgu ile kaleme alınmış. Doktor olan yazarın ilk romanında iyi bir performans ve başarı elde ettiği gözlemlenebilir. Okuduk, beğendik, kütüphanemize gelecek nesillerimiz okusun diye koyduk. Yazara ve okumamızı öneren kitap dostumuza teşekkür ederiz. javascript:ntrTemp(); burada yazar ile yapılmış söyleşiye zaman ayırırsanız kendisini ve ´Gırnatacı´yı biraz daha yakından tanıma imkanı bulacaksınız.

http://adadenizi.blogspot.com/2013/10/grnatac.html bu adreste bir kitap severin değerlendirmesini bulabilirsiniz.

https://www.goodreads.com/book/show/16170208-g-rnatac den alınmış bir yorum :

Arda Keskinkilic( rated it 5 of 5 stars) Son zamanlarda okuduğum en güzel kitaplardan biriydi. Ercüment Cengiz edebiyat dünyamıza hışımla girdi ve yerinin sağlam olduğunu gösterdi. İkinci kitabını da yazıyormuş hali hazırda zaten. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Ödüllü kitap Gırnatacı´yı da herkesin okumasını tavsiye ediyorum

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

· https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan:

2012 yılı Everest İlk Roman Ödülü´nü kazanan Gırnatacı, aşkı, kardeşliği, vefayı, vefasızlığı ve savrulan hayatları anlatıyor. 1890´lardan 1955 e uzanan, İstanbul ile Chicago arasında gidip gelen romana, "sol gırnata"nın hüzünlü sesi eşlik ediyor. Galata´da Küplü Meyhane´de gırnata çalan on yedi yaşındaki Osman´ın, Sultan II. Abdülhamit´in emriyle 1893 yılında Chicago Jackson Parkta açılan Colomb Sergisi´ne gönderilen musiki heyeti içinde yer almasıyla bütün yaşamı değişiveriyor. Scott Joplin´in keşfedeceği Osman, artık caz grupları arasında yer alacak, İstanbul´u, orada bıraktığı sevgilisi Meline´yi, kan kardeşi Kevork´u unutamayacaktır. Büyülü sesiyle giderek bir roman kişisine dönüşen gırnata, okurun bildiği ama karakterlerin bilmediği yakıcı bir sırrı da beklenmedik sona götürecektir.Gırnatacı, ilginç mekanları, kıvrak anlatımı, özgün temasıyla çarpıcı bir ilk roman.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.