Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Yunus Terapi

Yunus Terapi

YUNUS TERAPİ - Nevzat Tarhan / Psikoloji

Yunus, psikoloji, Nevzat Tarhan ilginizi çeken konulardansa okumanızı öneririz. İlk defa bu alanda kitap okumak isteyenlere biraz zor gelebilir.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); sayfalarında yapılmış yorumları okuyup kitap hakkında oldukça detay bilgi sahibi olabilirsiniz.

· https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

Arka kapaktan:

Yaşadığı döneme baktığımızda Yunus Emre´nin sadece bir derviş, bir halk şairi, bir mutasavvıf değil, aynı zamanda adeta bir psikolog olduğunu görürüz. O yalnızca halkın sanat zevkini tatmin ettiği için "Yunus" olmamıştır. Nefesinin bugün hala bu kadar canlı olmasında en büyük etken insanların psikolojik ihtiyaçlarını gidermesidir.Anadolu insanının travmalarını çözen, toplumsal huzuru sağlayan ve yeni bir kültür iklimi adeta bir "Yunus iklim kuşağı" oluşturan bu büyük halk ozanı aslında bugünün insanına çok şey söylüyor!Nevzat Tarhan Mesnevi Terapi´den sonra Yunus Terapi ile bizlere Yunus Emre´nin şiirinin günümüz insanın ruhsal yaralarını nasıl sarabileceğini, toplum psikolojisini nasıl onarabileceğini keşfetmeye davet ediyor. Yunus Emre´nin şiirlerinden yansıyan bilgeliğe çok ihtiyacımız var...Aşk insanı karmakarışık eder; dün, bugün, yarın iç içe geçer. Ateşlerde yakar. Yakar ama içindeki cevherin de çıkmasını sağlar. Âşık olan varlık evini terk edip yokluk evine girer. Yokluğa erdiğindeyse her şeyi terk eder, kendini suda, toprakta bulur, Yaradan´ın denizinde erir.Aşk başta ateştir. Ateş, kibir ve gücü temsil eder. Ama bu ateşteyandıkça suya, toprağa dönüşürsün. Sabrı, kanaati, alçak gönüllüğü, edebi öğrenirsin. Aşk ilinde ahlak eğitimi vardır. Aşktan ahlaka giden bir yoldur bu....

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.