Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Ay Sarayı

Ay Sarayı

AY SARAYI - Paul Auster / Roman

Paul Auster sevenler büyük bir zevkle okurken, beğenmeyenleri de olabiliyor. Kahramanımız verdiği karar gereği uzunca süre bir mağaraya gizleniyor ve herkesin onun öldüğüne emin olduktan sonra farklı kimlikle hayata dönüş yapıyor. Yeni kimliği ile kendi iç dünyasında yaşadığı farkındalıkları okurun dünyasına sunuyor yazarımız. javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); ´Ay Sarayı´ hakkında iki yorum okuyabilirsiniz.

Kitaptan: *** Herkes kendi yaşamının yazarıdır.

*** İnsanlar, inanmaları istenen şeylere inanırlar.

*** Bazen kendimi okuduğum kitaba öylesine kaptırırım ki nerede olduğumu unutur, kendi tenimin içinden sıyrılmışım gibi gelirdi.

*** Birisini unutmak zorundaysanız, bunu sindire sindire yapın. Çünkü aklın zamansız öldürdükleri, yürekte amansız dirilir.

*** Ne kadar seversen sev, ama asla belli etme sevgini; Çünkü sevdiğin kişi, sevildiği kadar üzecektir seni..

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan:

"Ay Sarayı", yeni Amerikan romanının en ilginç, en yetenekli yazarlarından biri sayılan "Paul Auster"ın en beğenilen romanı. Romanın başkişisi olan "Marco Stanley Fogg", artık kıpırdamamaya, çalışmamaya, yemek yememeye ve bütün bunların doğuracağı tehlikeleri göze almaya karar verir. Böylece, nereye kadar gidebileceğini, bu süreç içinde neler olup biteceğini merak eder. 60´lı yılların çocuğu olan Fogg, yorulma nedir bilmeden geçmişinin anahtarlarını arar, yazgısının temel bilmecesinin yanıtlarını bulmaya çalışır. Manhattan´ın kanyonlarından Utah´ın çöllerine yolculuk yapan Fogg, şaşırtıcı ve zengin olaylarla ve kişiliklerle karşılaşır. Roman, insanların ay´da ilk kez yürüdükleri yaz mevsiminde başlayıp zaman içinde ileri geri hareket ederek, üç kuşağı kapsar. Rastlantı ve belleğin yönlendirdiği "Ay Sarayı"nda trajedi ve kefareti ödeme, lirizm ve mizah iç içedir. Bu roman, korkunç hayal gücü olan bir yazarın şimdiye kadar yazdığı en eğlendirici yapıtı sayılıyor..

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.