Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Zahir

Zahir

ZAHİR - Paulo Coelho / Roman

Karısı tarafından terk edilen bir yazarın, karısını ararken nerede hatalar yaptığını araştırması ve bu araştırmayı yaparken de aslında bize dayatılan hayatları yaşadığımızı fark etmesi. Bu yolculuğu ilgi çekici küçük hikayeler ve anlamlı tespitlerle süslemiş yazarımız. Özellikle Paulo Coelho kitaplığı kuran okurlara tavsiye ettiğimiz, okunması gereken bir eser. Çok akıcı olmamakla beraber, hayatınıza dokunacak ve yeni farkındalıklar yaşayabileceğiniz farklı bir roman.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linklerini tıkladığınızda yazarı ve bu romanını daha yakından tanımazı sağlayacak sayfalara ulaşabilirsiniz.

Kitaptan:

İyi şeyler olduğunda bizimle birlikte olanlar gerçek dostlarımız.bizimle birlikte seviniyor ve kazandığımız zaferlerle mutlu oluyorlar.Yanlış dostlar sadece zor zamanlarda üzgün, destekleyici yüzleriyle ortaya çıkıyorlar, aslında bizim acılarımız onların mutsuz yaşamlarında bir anlamda teselli görevi görüyor.

***
Hatırlıyorum da, yıllar önce, birisi bana yaşamım boyunca sahip olduğum sevgililerim arasında bir ortak payda olup olmadığını sormuştu. Yanıt basitti: ´´Ben´´. Ve bunu fark ettiğimde doğru insanı aramak için ne kadar zaman kaybettiğimi gördüm.

*** Esther´ den sevdiği adama
- Sadakat nedir ki? Zaten benim olmayan bir bedene ve ruha sahip olma duygusu mu? Evet nedir sadakat?*** - Aşığım ve acı çekmekten korkuyorum.
- Korkma; bu acıyı önlemenin tek yolu AŞK´ ı inkar etmektir.....

Seni kendimden bile daha çok seviyorum.´Bunu söyleyebilirsem kendimle barış içinde yaşamayı sürdürebilirim; Çünkü bu aşk beni rehin aldı...´

*** İranlı bir bilgenin dediği gibi: Aşk kimsenin kurtulmak istemediği bir hastalıktır. Buna yakalananlar asla iyileşmek ve bu yüzden acı çekenler de tedavi olmak istemezler.

*** Biz insanların iki sorunu var: Birincisi ne zaman başlamak gerektiğini, ikincisi ise ne zaman duracağını bilmemek.


Arka kapak:

´Seni kendimden bile daha çok seviyorum.´ Eğer bunu söyleyebilirsem kendimle barış içinde yaşamayı sürdürebilirim, çünkü bu aşk beni rehin aldı.

Ünlü, başarılı, zengin bir yazarın savaş muhabirliği yapan karısı Esther bir gün ansızın ortadan kaybolur. Esther kaçırılmış mıdır, öldürülmüş müdür, yoksa kocasını mı terk etmiştir? Çok sevdiği karısını bulmak için yanıp tutuşan yazar, Esther´in en son birlikte görüldüğü Kazak genci Mikhail ile birlikte Fransa´dan
İspanya´ya, Hırvatistan´dan Orta Asya steplerine uzanan bir yolculukta bulur kendini. Bu büyülü yolculuk giderek bir iç yolculuğadönüşecek, yazar yazgının gücü ve aşkın doğasını yeniden keşfedecek, yaşamına yeni değerler biçecektir... Günümüzün en çok okunan yazarlarından Paulo Coelho, daha önce yayınladığımız Simyacı, On Bir Dakika, Veronika Ölmek İstiyor gibi romanlarından sonra Zahir´de de, okurlarını bir ruh yolculuğuna çıkarıyor. Zahir´i okuduğunuzda, kendinizi daha derinden tanıyacaksınız.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.