Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İmkansızın Şarkısı

İmkansızın Şarkısı

İMKANSIZIN ŞARKISI - Haruki Murakami / Roman

Cinselliği istismar eden her türlü ürün bizi kendinden uzaklaştırıyor. Okuyacak bir şeyler arayanlar ve Murakami hayranları yetişkin okurlar için önerilebilir. Okumaya değer o kadar şey varken cinselliği istismar eden bir kitabı gençlerimize önermeyi hiç düşünmüyoruz. Dolayısı ile kitaplığımızda bu kitaba yer vermedik.

Yazar ve kitabı konusunda çok kararlı olan okurlara kitabın aynı isimle beyaz perdeye aktarıldığını hatırlatmak isteriz. 153 dakika süren filmi javascript:ntrTemp(); izleyerek kitaba ayıracağınız zamanı başka kitaplar okuyarak değerlendirmeyi düşünebilirsiniz ?

kitaplaragidenyol.blogspot.com.tr/2015/07/imkanszn-sarks-haruki-murakami.html, okumagunlugum.blogspot.com.tr/2011/02/haruki-murokami-imkanszn-sarks.html veya okudumokudunokudu.blogspot.com/2012/06/imkansizin-sarkisi-haruki-murakami.html linklerinden kitap ile ilgili bir okur yorumuna ulaşmanız mümkün.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/watch

Kitaptan: *** Kendime soruyorum, acaba bedenimin içinde karanlık bir yer var mı diye, uzak bir bölge, en önemli anılarımın üst üste yığılıp balçığa dönüştüğü yer.

*** Birisine yazabilmek iyi bir şey. Gerçekten de düşündüğünü birine söyleme isteği duymak,masanın başına geçmek,kalemi eline alıp böyle yazabilmek, olağanüstü.

*** Ne kadar çok insan bunu yapıyor değil mi? Çorbaya tuz katmadan sadece konuşmak ya da seyretmek.

*** - Sana bir öğüt verebilir miyim?
-Elbette
Kaderinden yakınma. Bunu aptallar yapar.
-Unutmayacağım bunu,

*** Anlaşılmak istediğim insanlar var. Ne var ki, bence başkalarının bir dereceye kadar beni anlamamaları, kaçınılmaz. Ben onların beni anlamasını sağlamaya uğraşmaktan vazgeçtim.

Arka kapaktan:

Gençlikte kaybedilen aşklar, masumiyet ve hiçlik... Bir yolculuk sırasında Beatles´ın ´Norwegian Wood´ adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo´da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. İmkansızın Şarkısı yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikayesini anlatıyor. Yazarı Haruki Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami´yi dünyaya tanıtan roman İmkansızın Şarkısı.1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgarıyla hareketlenen İmkansızın Şarkısı´nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkansız aşklar, imkansız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami´yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.