Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Beyhude Ömrüm

Beyhude Ömrüm

BEYHUDE ÖMRÜM - Mustafa Kutlu - Öykü

Uzun Hikaye´den sonra okumaya fırsat bulduğumuz ikinci kitabı yazarın. Okumamızı öneren ve kitaplığımıza katkıda bulunan kitap okuru dostumuza şükranlarımız sunuyoruz buradan. Bizde okunmasını öneririz.

Kitaptan:"

Pembe-beyaz şeftali çiçekleri, süt köpüğü gibi kabarmış erik, kaysı, vişne, kiraz çiçekleri; sarışın kızılcık çiçekleri yağıyor üstüme, serpiliyor gökten.
Aman Allahım, ne güzel, ne güzel.
Yağsın durmadan, yağsın ve örtsün üstümü bu çiçek kokuları, nerdeyim ben?
Gözlerimde yaş, dilimde dua.
Öldüm ve bir bahçeye gömüldüm.
" (Sayfa, 211)

Anadolu insanının kendince bir kurtuluş çabasının anlatımı bir yana, Anadolu´ya bir bahçe üzerinden gösterilen bağlılığı bu kadar güzel anlatan bir hikaye okumamıştım. Şimdiye kadar sahaflardan, tezgahlardan, eskicilerden, spotçulardan aldım ne alacaksam, birinci ele verdiğim paraya ağır yanarım. Lakin bunu bulursanız kaçırmayın, o kadar güzel. ... diye başlıyor kitapla ilgili yorumuna javascript:ntrTemp(); blogunda bir okur. Göz atabilirsiniz. javascript:ntrTemp(); burada ise bir kaç okurun kısa kısa yorumlarını bulacaksınız.

httpshttp://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

httpshttp://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

Arka Kapaktan:

Kitapta Kutlu´nun tabiat tutkusu, Anadolu insanının tabiata bakışı ve hayat görüşü ile örtüşmektedir. En derinde ise "fanilik" meselesine değinen metafizik bir boyut vardır. Bu da bir uzun hikayedir.Beyhude Ömrüm, dış yapısı itibarıyla Türkiye´deki göç olgusundan, köylerin boşalmasından, sosyal bir vakadan bahsediyor. Aslında o bir "tutku" hikayesidir. Kahramanı kuş uçmaz - kervan geçmez - ot bitmez dağlar başında bir "bahçe" kurmak için çırpınır.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.