Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Aşk

Aşk

AŞK - Elif Şafak / Roman

Kimileri yazara karşı önyargılı yaklaşsa da, roman ele alınınca okuru içine alıyor ve kendini kabul ettiriyor. Bittiğinde "İyi ki okumuşum " diyeceğiniz eserlerden biri. Okumanızı öneririz.

javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); tıklarsanız iki farklı blogda yapılan detaylı analizlere göz atabilirsiniz.

*** Her insanın okuması gereken ve herkesin okuyabileceği, gayet sürükleyici, hayatınızı etkileyecek, uzun yıllar boyunca okunacak, güzel bir roman.

***Su gibi bir hikaye. Hani ilk yudumu yavaşça yutarsın da sonrasında kalan suyu hızlıca içersin ya, öyle işte. İnsanın içinde geçmişte yaşama ve hatta sufi olma isteği uyandıran sıcak bir hikaye idi. Yorumun tamamı için www.kelimelerbenim.com/elif-safak-ask linkini tıklayabilirsiniz.

Kitaptan : ***Kader, hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir. Bu sebepten, "ne yapalım kaderimiz böyle" deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir. Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hakimisin, ne de hayat karşısında çaresizsin... (Sayfa 275)

***Şeriat der ki:" Seninki senin, benimki benim." Tarikat der ki:" Seninki senin, benimki de senin." Marifet der ki:" Ne benimki var ne seninki." Hakikat der ki: " Ne sen varsın, ne ben."

***On dördüncü kural: Hakk´ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. "Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. "Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını."

Arka Kapak :

Ya ortasındasındır Aşk´ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde..

Ella Rubinstein (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hakim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte ´sorunsuz´ bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.

Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella´yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar... ve aşkın peşinde katetmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası...

Aşk... Elif Şafak´tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

Kitap paylaşımlarımızla ilgili detaylı bilgi için web sitemizde ‘Ücretsiz Kitap’ bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Siteden nasıl okuyacağımı bulamadım. Biri bilgi verebilir mi?

Sitemizden kitap okumak isteyen üyelerimiz, yukarıda bulunan ´´ÜCRETSİZ KİTAP´´ bölümünü ziyaret ederek, paylaşımın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgilere ulaşacaktır.

Aynen, ben de okuyamadım.

OKUDUM ÇOK GÜZEL. TAVSİYE EDERİM.

Ben de nasıl okuyacağımı bulamadım. Kim yardımcı olacak?

Ben de kitap okumayı bulamadım. Saçma geldi.

Ben nasıl okuyucağımı bulamadım biri yazabilir mi ?