Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Tanrı´nın Unutulan Çocukları

Tanrı´nın Unutulan Çocukları

TANRI´nın UNUTULAN ÇOCUKLARI - Craig Silvey / Roman

Kitap kapağında yazar Markus Zusak´ın belirttiği gibi "Yetişkinliğe geçiş romanı.´´ Oldukça akıcı, her yaştan insan okuyabilir. Yine de okumamış olmanız çok büyük bir kayıp değil. Roman arayışı içinde olan okurlara önerilebilir.

Kitaptan: *** Kaybedecek ne kadar çok şeyin varsa, savaştığında o kadar cesursun demektir.

*** Hayat bir piyangodur: Şanslı olan kazanır, şanssızlar ise Tanrı´nın unutulan çocuklarıdır.

*** Sanırım Tanrı´ya, İsa´ya filan inanmak gerçekten rahatlatıcı oluyor.
Bütün o boşluğu doldurmalısın ki artık endişelenmeyesin.
Ama bu biraz da soğuk havaya karşı kapıyı kapamak gibi değil mi? Dışarısı hala soğuk ama sen sıcakta olduğun için artık fark etmiyorsun.

*** Bak, herkes bir şeylerden korkar. Bu kasabada insanlar böyle yaşıyor ve bunun farkında bile değiller. Bildikleri şeylere, kendilerine söylenenlere tutunuyorlar.
Her şeyin sadece kişinin kendi seçeneği olduğunu anlamıyorlar.

*** Kaybedecek ne kadar çok şeyin varsa, savaştığında o kadar cesursun demektir.

*** Herkes yaşlanır. Herkes bir meslek öğrenebilir, vergilerini ödeyebilir ve bir aile kurabilir. Ama bu büyümek değildir. Asıl önemlisi dünyan sarsıldığında nasıl davrandığın ve etrafında neleri ne kadar görebildiğindir.

http://adreamreader.blogspot.com/2013/08/tanrininunutulancocuklari.html , javascript:ntrTemp();  ve  javascript:ntrTemp(); adreslerinde kitapla ilgili iki okur yorumuna ulaşabilirsiniz.

http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-€°C4€°B0ster-misin/327927040637181

Arka Kapaktan:

Cesaret, Korkuya Direnmekve Ona Galip Gelmektir.Uzak bir ülkenin yazarı olan Craig Silvey´in çok sayıda ödül alan romanı Türk okuyucularıyla buluşuyor. Yayımlandığında Avustralya´da yoğun bir ilgiyle karşılaşan yazar, başarılı en genç yazarlar listesinde yer almayı başarmış bir isim."Pencereme gelmişti.Nedenini bilmiyorum ama gelmişti işte.Belki başı dertteydi.Belki de gidecek başka yeri yoktu..."Sıcak bir yaz gecesi beklenmeyen bir misafirin penceresini tıklatmasıyla Charlie´nin sıradan hayatı tamamen değişir.Çünkü toplum dışına itilmiş tuhaf misafirin kimseye söylemediği bir sırrı vardır. Yaşamları, hayata bakışları ve imkanlarıyla birbirinin zıttı gibi görünen bu iki çocuk toplumun duyarsızlıklarına, önyargılarına, bağnazlıklarına karşı duran büyük bir dostluğun da başkahramanlarıdır. Bu küçük bedenler için hayat bir daha eskisi gibi olmayacaktır. Okuruna önemli sorular soran, genç-yetişkin herkesin tanışması gereken, güçlü bir roman. Çocukluğun saf masumiyetine sımsıkı sarılan bu kahramanlar kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacak! "Ustalıkla işlenmiş, okunmasının üzerinden yıllar geçse de hatırlanacak bir roman. Bülbülü Öldürmek romanına selam eden Silvey, dokunaklı bir dille sıradan yüzlerin ardına gizlenmiş birbirinden ilginç sırları keşfediyor."-Marie Claire UK- "Bu romanda ırkçılık, adaletsizlik, arkadaşlık ve ilk aşkın duyarlılığı bir arada sunuluyor; tıpkı dünyada iyi ve kötünün birlikte yer alması gibi."-Sydney Writers´ Festival- "İki çocuk kahramanının gözünden esprili, dramatik, gizemli ve biraz da gerilimli ilerleyen bu roman, okuyucuları saklı kalmış bir yaşamın kapısını aralamaya çağırıyor."-Readings- "Bu romanda mutlu gibi görünen aileler, toplumun dışladığı ötekiler, önyargılar, dokunaklı yaşam hikayeleri, başka dünyalara duyulan özlemler ve masum yıllar var... Ve tüm bunlar içimizdeki öldürmediğimiz çocuğun seslenişleri."-Daily Mail-Hayat bir piyangodur:Şanslı olan kazanır, şansızlar iseTanrı´nın Unutulan Çocukları´dır..

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.