Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İki Cami Arasında Aşk

İki Cami Arasında Aşk

İKİ CAMİİ ARASINDA AŞK - Mürvet Sarıyıldız / Roman - Biyografi

Birçoğumuzun kulağına kadar ulaşan tarihi bir aşk hikâyesi anlatılmakta. Aşk ve sevgi üzerine yazılmış roman arayanların daha çok ilgisini çekebilir.

javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); adreslerini ziyaret ederseniz roman üzerine yapılmış yorumları okuyabilirsiniz.

https://twitter.com/kitap_okumak

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

Arka Kapaktan:

18 yaşında kendi arzusu ile devşirilip payitahtta getirilen Sinan, Karaboğdan Seferi sırasında gördüğü Mihrimah Sultan´a aşık olur. Bu aşk, Sinan´a önce Prut Nehrini on üç günde geçilecek köprüyü yaptırır. Payitahtta dönüşte Mihrimah Sultan´ın evlendirilmesine karar verilir. Sinan ve Rüstem Paşa aday olur. Hürrem Sultan, siyasi nedenlerle kızı Mihrimah´ı Rüstem Paşa ile evlendirir. Elli yaşında ve evli olan Sinan, bu evlilik üzerine kendini sanatına verir. Sarayın baş mimarı olur. Aşkını payitahtta yaptığı hanlar, hamamlar ve camilere yansıtır. Özellikle de aşkını Edirnekapı ve Üsküdar´da yaptığı iki cami arasına gizler. Dünyaca ünlü mimar, Mimar Sinan´ın ve büyük aşkı Mihrimah Sultan´ı anlatan sürükleyici bir roman.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.