Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Yalancı İlişkiler

Yalancı İlişkiler

YALANCI İLİŞKİLER - Tolstoy / ÖYKÜ

Tolstoy´a karşı özel bir düşkünlüğümüz olmasına rağmen bu öykü kitabı çok akıcı gelmedi bize. Öykü de aile kurumu ve sadakat gibi önemli bir konu ele alınmış ancak her nedense yazarın diğer eserlerinde gördüğümüz akıcı üsluba bu öykü de bulamadık. www.birazoku.com/yalanci-iliskiler de öyküden kısa bir alıntı okuyabilirsiniz. javascript:ntrTemp(); tıkladığınızda bir okurun değerlendirmesini okuyabilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/watch

Kitaptan : *** Siz gençsiniz, bense değilim, siz oyun oynamak istiyorsunuz, fakat bana başka şeyler gerekli, ne olur benimle oyun oynamayın, yoksa size inanırım, bu benim için kötü, sizin içinde ayıp olur.

*** Seni de dünyama almak veya senin dünyana katılmak istiyorum.

*** Neden mi? Çünkü insanoğlu bu dünyaya iyilik etmek üzere gönderilmiştir.

*** …O günden sonra yaşantımız ve ilişkimiz bütünüyle değişti. Baş başa kalmak artık eskisi gibi hoşumuza gitmiyordu. Birbirimize soru sormaktan kaçınıyor, yüz yüze gelmekten çok üçüncü bir kişinin yanında konuşmayı yeğliyorduk. Konu eğer köy hayatıyla veya baloyla alakalı ise gözlerimiz kararıyor, birbirimize bakmaktan rahatsız oluyorduk. Bizi ayıran uçurumun nerede bulunduğunu anlıyor, ona yaklaşmaktan korkuyor gibiydim…

Arka Kapaktan :

Maria hayatının baharında annesini kaybetmiştir. Henüz on yedi yaşındadır. Karşısına babasının arkadaşı Sergey Mihayloviç çıkar. Genç kız kendisinden oldukça büyük olan bu adama tutulur ve çok geçmeden evlenirler.

Ama evlilik hiç de genç kadının hayal ettiği gibi gitmez. Başlangıçta iyi giden ilişki bir balo yüzünden bozulur. Mariya acı gerçeklerle yüz yüze kalır, ruhu sıkıntıların pençesindedir. Bu arada karşısına çıkan, Mariya´nın deyimiyle "Onu yasak zevklerin uçurumuna sürüklemeye çalışan," bir Fransız markisi genç kadının, kadınlık duygularını tekrar canlandırı. Bundan sonrası sıkıntı, acı, işkencedir. Yalancı
ilişkiler romanı gerçekle hayallerin mücadelesinin bir canlı örneği niteliğindedir. Onda aşırı tutkunun insanları nereye sürükleyebileceğini görecek, içe bakış yöntemiyle burun buruna geleceksiniz. Özveri denen kavramı özümseyeceksiniz.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.