Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İki Boy Ufak Pabuç

İki Boy Ufak Pabuç

İKİ BOY UFAK PABUÇ - Leyla Navaro / Psikoloji

Ülkemizin yetiştirdiği nadide bilim insanı ve onun değerli eserlerinden biri. Kendini tanıma, eşini tanıma, evlilik ve ailenin sağlıklı yürümesi adına ivedilikle okunması gereken, alanındaki nadir başyapıtlardan biri. Kitabı okumak için depresyonda olmamanız veya henüz evlenmiş olmamanız zorunlu değil. Size ve yakın çevrenize bir çok katkıları olacak bir başucu kaynak. Okuduk, beğendik, kütüphanemize koyduk ve herkesin okumasını öneriyoruz. javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerini ziyaret edip çok sayıda okurun değerlendirmelerine göz atmak isteyebilirsiniz.

Kategorisi : DÖRT YILDIZ

Akıcılık : Bilimsel temelli ve belki de üniversitelerde kaynak olarak kullanılabilecek bir eser için fazlası ile sürükleyici. Özellikle aralarda yaşanmış örnek ilişkilerin paylaşılması eseri çok daha akıcı ve ilgi çekici hale getirmiş. Canınız hiç sıkılmayacak.

Hayata Katkı : İnsanların hayatına katkı amacıyla kaleme alınmış ve çok da başarılı olmuş. Merak etmeyin hayatınıza dokunacak, kişisel veya ailevi problemleri gidermenizde size ışık tutacak bir eser.

Kalıcılık : Sokakta ki insanın anlayacağı sadelikte yazılmış olan bu kitap uzun yıllar sonra da okunacak ve yararlı olacak bir kaynak.

Arka Kapak:

".. ve Külkedisi kaçarken, pabucu ayağından fırladı. Ertesi gün Prens ayağı bu pabuca sığacak genç kızı aramaya koyuldu. Ülkenin tüm kızları, Prens tarafından beğenilmek için, ayaklarını daha ufak hale nasıl getireceklerinin çabasına giriştiler."

İşte o gün bu gündür kadınlar, ayaklarını, erkekler tarafından belirlenmiş kalıplara sıkıştırmaya çalışır, böyle yaparak erkeğin ´Prensesi´ olacağını düşler dururlar. Zaman geçtikçe topallamasının, kendini depresif hissetmesinin sebeplerini sürekli kendi eksiklerinde arayarak.. ve Pabuç´un ne denli geçerli olduğunu hiç düşünmeden..
Erkekler ise ellerindeki ´ayakkabıya´ (veya düşlerindeki kalıba) ´ayağını´ (Kendini) sıkıştıracak kadını arar; ´ayağı sıkışmış´ bir kadının ne denli gerçek, ne kadar huzurlu, mutlu olup, mutlu edebileceğini bile düşünmeden...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.