Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İki Boy Ufak Pabuç

İki Boy Ufak Pabuç

İKİ BOY UFAK PABUÇ - Leyla Navaro / Psikoloji - Kişisel Gelişim

Ülkemizin yetiştirdiği nadide bilim insanı ve onun değerli eserlerinden biri. kendini tanıma, eşini tanıma, evlilik ve ailenin sağlıklı yürümesi adına ivedilikle okunması gereken, alanındaki nadir başyapıtlardan biri. Kitabı okumak için depresyonda olmamanız veya henüz evlenmemiş olmanız bir mazaret değil. Size ve yakın çevrenize bir çok katkıları olacak bir başucu kaynak. Okuduk, beğendik , kütüphanemize koyduk ve herkesin okumasını öneriyoruz.

Kategorisi : DÖRT YILDIZ

Akıcılık : Bilimsel temelli ve hatta üniversitelerde kaynak olarak kullanılabilecek bir eser için fazlası ile sürükleyici. Özellikle aralarda yaşanmış örnek ilişkilerin paylaşılması eseri çok daha akıcı ve ilgi çekici hale getirmiş. Canınız hiç sıkılmayacak.

Hayata Katkı : İnsanların hayatına katkı amacıyla kaleme alınmış ve çok da başarılı olmuş. Merak etmeyin hayatınıza dokunacak, kişisel veya ailevi problemleri gidermenizde size ışık tutacak bir eser.

Kalıcılık : Sokakda ki insanın anlayacağı sadelikte yazılmış olan bu kitap yüz yıl sonrada okunacak ve yararlı olacak bir kaynak.

Neden Beş Yıldız Vermedik? : Evli olmayan veya depresyonla kendi adına veya yakın ilişki de odluğu insanlarda karşılaşmamış birinin okuması için bir neden yokmuş gibi görünebilir. Bu manada herkesin okuması gereken ancak herkesin okumayı tercih edip etmeyeceği kafamızda bir soru işareti olarak durduğu için eseri beş yıldız kategorisine koyamadık. Her şeye rağmen ´Kendini Bilmek´ isteyen ve psikoloji alanındaki kaynaklara en ufak ilgi duyan birinin mutlaka okuması gereken ve okurken bir çok farkındalıklar yaşayacağı gerçek bir bilimsel kaynak.

www.kitapokumakistermisin.com

Arka Kapak


".. ve Külkedisi kaçarken, pabucu ayağından fırladı. Ertesi gün Prens ayağı bu pabuca sığacak genç kızı aramaya koyuldu. Ülkenin tüm kızları, Prens tarafından beğenilmek için, ayaklarını daha ufak hale nasıl getireceklerinin çabasına giriştiler."

İşte o gün bu gündür kadınlar, ayaklarını, erkekler tarafından belirlenmiş kalıplara sıkıştırmaya çalışır, böyle yaparak erkeğin ´Prensesi´ olacağını düşler dururlar. Zaman geçtikçe topallamasının, kendini depresif hissetmesinin sebeplerini sürekli kendi eksiklerinde arayarak.. ve Pabuç´un ne denli geçerli olduğunu hiç düşünmeden..

Erkekler ise ellerindeki ´ayakkabıya´ (veya düşlerindeki kalıba) ´ayağını´ (Kendini) sıkıştıracak kadını arar; ´ayağı sıkışmış´ bir kadının ne denli gerçek, ne kadar huzurlu, mutlu olup, mutlu edebileceğini bile düşünmeden...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.