Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Çavdar Tarlasında Çocuklar

Çavdar Tarlasında Çocuklar

GÖNÜLÇELEN - J.D.Salinger / ROMAN

Diğer adı " ÇAVDAR TARLASINDA ÇOCUKLAR " .Yazarın uslübu oldukça farklı, tanımayanlar için zor gelebilir.

Aşağıdaki linklerden iki kitap okurunun farklı yorumlarına ulaşabilirsiniz. Kitabı çok beğenen okurlar olduğu gibi, çok da ilginç bulmayan okurlara rastlamak mümkün. beyazkitaplik.blogspot.com.tr/search / javascript:ntrTemp();

http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

Kitaptan:** İnsanlar bazen, bir şeyin tümüyle doğru olduğunu sanırlar.

** Bir kitabı okuyup bitirdiğiniz zaman, bunu yazan keşke çok yakın bir arkadaşım olsaydı da, canım her istediğinde onu telefonla arayıp konuşabilseydim diyorsanız, o kitap bence gerçekten iyidir. Ama öylesi pek bulunmuyor.

** Eskiden onu pek akıllı sanırdım, o aptallığımla tabii. Öyle sanmamın nedeni; tiyatro, edebiyat ve bütün bu zırvalıklar üzerine çok şey bilmesiydi. Birisi bu konularda pek çok şey biliyorsa, onun aptal olup olmadığını anlayabilmeniz epey zaman alıyor.

** Bir insan öldü diye onu sevmekten vazgeçmek zorunda mısın, Tanrı aşkına; özellikle de hayatta olanlardan bin kez daha iyi kalpli insansa?

** Sorun da buydu işte. Asla güzel ve huzurlu bir yer bulamıyordunuz, çünkü böyle bir yer yoktu.

Arka Kapaktan :

Pek çok insanın hakkında konuştuğum için üzgünüm. Bildiğim tek şey; size anlattığım herkesi biraz özlüyorum. Bizim Stradlater´ı ve Ackley´i bile, sözgelimi. Sanırım o lanet Maurice´i bile özlüyorum. Sakın kimseye bir şey anlatmayın. Herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra.
Çavdar Tarlasında Çocuklar, Salinger´ın tek romanı. Ergenlik çağının içinde, yetişkin dünyanın düzenine karşı isyankar bir çocuğun, bir Noel öncesi başına gelenler... Bu sürecin bir psikiyatri kliniğinde noktalanışı. Holden Caulfield´in masumiyet arayışının iç burkucu romanı. Belki de Salinger´ın.
1993´te Franny ve Zoey ile Dokuz Öykü adlı kitaplarını yayımladığımız Salinger, 1963´ten bu yana yeni bir yapıt yayımlamamasına ve neredeyse efsane haline gelmiş bir gizlilik içinde yaşamasına karşın, dünya edebiyat gündemindeki yerini hep koruyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.