Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Geceyarısı Şarkıları

Geceyarısı Şarkıları

GECEYARISI ŞARKILARI - Ahmet Altan / Deneme

Deneme türü kitapları okumak o kadar da kolay değildir doğrusu. Deneme ve/veya Ahmet Altan ilginizi çekiyorsa okumakta yarar var deriz.

javascript:ntrTemp(); linkinde bir okurun, javascript:ntrTemp(); linkinde ise çok sayıda okurun yorumlarını bulabilirsiniz.

Kitaptan: Acaba kendimizi en çok savunduğumuz sırada mı alıyoruz en büyük yaralarımızı.

Rahatı ve güvenceyi en çok istediğimizde mi kaybediyoruz en büyük mutluluklarımızı.

Sevmeden sevilmek, dokunulmadan dokunmak, yaralanmadan yaralamak, acı çekmeden acı çektirmek, zırhlarımızı, akıllarımızı,hesaplarımız bunlar elde etmek için mi kuşanıyoruz?

Her seçim bir kaybediştir.

İnsan sevdiğine mi bağlanır yoksa, kendini sevene mi?

Acılar sarsıcı ve uzun, mutluluklar çıldırtıcı ama kısadır. Her uzun acı kısa bir mutlulukla ödüllendirilir. Her kısa mutluluk uzun bir acıyla cezalandırılır.

Arka Kapaktan:

Bireyin iç çatışmalarını, çelişkilerini, zayıflığını ve gücünü, tutkularını, çılgınlıklarını ortaya koyan, insanın ruhunu çırılçıplak soyan, kişiyi kendi kendisiyle yüz yüze bırakan yazılar ´Geceyarısı Şarkıları´. Aşkları, acıları, geçmiş özlemleri anlatırken kadınları anlatıyor yazar, sevdiği, taptığı, ama korktuğu kadınları. Hüzünle anlatıyor, coşkuyla, tutkuyla, sevecenlikle, şehvetle anlatıyor. İnsan ruhunun derinliklerine iniyor, her birimizin duygularını, davranışlarını irdeliyor, kendi kendimizden bile gizlediğimiz pişmanlıkları, özlemleri su yüzüne çıkarıyor, kendi kendimize hesap sorduruyor. Can Yayınları okurlarının, romanlarıyla tanıdığı Ahmet Altan´ın ´köşe yazısı´ tanımını aşan, büyük bir edebiyat tadı veren bu denemelerini okurken insanı ve dolayısıyla kendinizi tanımakta bir adım daha atacağınıza inanıyoruz.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.