Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Semerkant

Semerkant

SEMERKANT - Amin Maalouf / ROMAN - Tarih

Roman ve tarihi roman seviyorsanız hiç çekinmeden alıp okuyun, elinizden kolay kolay bırakamayacaksınız. Amin Maalouf´u bir kez tanıdıktan sonra tüm kitaplarını okumak isteyebilirsiniz. Üslubu biraz farklı olsa da okumaya başladıktan sonra olayların içinde buluyor okur kendisini. Semerkant´ta usta kalemin nadide eserlerinden biri.

blog.onurdemirkaya.net/semerkant-amin-maalouf/ veya birkitapseveringunlugu.blogspot.com.tr/search bloglarında bu güzel romanla alakalı geniş yorumlar okuyabilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Kitaptan : ***Hiçbir şeye şaşırma, hakikatin de insanların da iki yüzü vardır.

***Zamanın iki yüzü var. İki boyutu...
Uzunluğunu güneşin seyri belirliyor.
Derinliğini ise tutkular...

***Beni dünyaya getirenin günahını çekiyorum, ben bu acıyı kimseye çektirmeyeceğim.

***Şimdi sır ve korku devrindeyiz. Iki yüzün olmalı, birini kalabalığa göstermeli, ötekini kendine ve Yaratıcı´na saklamalısın. Gözlerini, kulaklarını ve dilini korumak istiyorsan; gözlerin, kulakların ve dilin olduğunu unut.

Arka Kapaktan:

Titanic´te Rubaiyat! Doğu´nun çiçeği Batı´nın Çiçekliğinde! Ey Hayyam! Yaşadığımız şu güzel anı görebilseydim! Amin Maalouf, ´Afrikalı Leo´dan (YKY,1993) sonra bu kez Doğu´ya, İran´a bakıyor. Ömer Hayyam´ın Rubaiyat´ının çevresinde dönen içiçe iki öykü...1072 yılında, Hayyam´ın Semerkant´ında başlayan ve 1912´de Atlantik´te bit(mey) en bir serüven... Bir elyazmasının yazılışının ve yüzlerce yıl sonra okunurken onun ve İran´ın tarihinin de okunuşunun öyküsü/tarihi...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.