Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Semerkant

Semerkant

SEMERKANT - Amin Maalouf / ROMAN - Tarih

Roman ve tarihi roman seviyorsanız hiç çekinmeden alıp okuyun, elinizden kolay kolay bırakamayacaksınız. Amin Maalouf´u bir kez tanıdıktan sonra tüm kitaplarını okumak isteyebilirsiniz. Üslubu biraz farklı olsa da okumaya başladıktan sonra olayların içinde buluyor okur kendisini. Semerkant´ta usta kalemin nadide eserlerinden biri.

blog.onurdemirkaya.net/semerkant-amin-maalouf/ veya birkitapseveringunlugu.blogspot.com.tr/search bloglarında bu güzel romanla alakalı geniş yorumlar okuyabilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Kitaptan : ***Hiçbir şeye şaşırma, hakikatin de insanların da iki yüzü vardır.

***Zamanın iki yüzü var. İki boyutu...
Uzunluğunu güneşin seyri belirliyor.
Derinliğini ise tutkular...

***Beni dünyaya getirenin günahını çekiyorum, ben bu acıyı kimseye çektirmeyeceğim.

***Şimdi sır ve korku devrindeyiz. Iki yüzün olmalı, birini kalabalığa göstermeli, ötekini kendine ve Yaratıcı´na saklamalısın. Gözlerini, kulaklarını ve dilini korumak istiyorsan; gözlerin, kulakların ve dilin olduğunu unut.

Arka Kapaktan:

Titanic´te Rubaiyat! Doğu´nun çiçeği Batı´nın Çiçekliğinde! Ey Hayyam! Yaşadığımız şu güzel anı görebilseydim! Amin Maalouf, ´Afrikalı Leo´dan (YKY,1993) sonra bu kez Doğu´ya, İran´a bakıyor. Ömer Hayyam´ın Rubaiyat´ının çevresinde dönen içiçe iki öykü...1072 yılında, Hayyam´ın Semerkant´ında başlayan ve 1912´de Atlantik´te bit(mey) en bir serüven... Bir elyazmasının yazılışının ve yüzlerce yıl sonra okunurken onun ve İran´ın tarihinin de okunuşunun öyküsü/tarihi...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.