Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Puslu Kıtalar Atlası

Puslu Kıtalar Atlası

PUSLU KITALAR ATLASI - İhsan Oktay Anar / Roman- Felsefe

Masalla gerçekliğin, felsefenin iç içe geçtiği bir kitap. Mükemmel hayal gücü, ilk başlarda bu tarz eser okumamış biri için karışık gelse bile yavaş yavaş taşlar yerine oturuyor. Bitirdiğinizde iyi ki okumuşum, iyi ki bu yazarı tanımışım diyeceksiniz. Okunacak ve çocuklarımıza tavsiye etmek üzere kütüphanemizde saklanacak güzel bir eser.

ebediyenedebiyat.blogspot.com/2012/03/puslu-ktalar-atlas-ihsan-oktay-anar.html ve.javascript:ntrTemp(); adreslerinde kitap ile ilgili bir okur yorumları okuyabilirsiniz.

Sürükleyici: İlk başlarda biraz şaşırtıcı ve yorucu gelse de sonradan hikaye sizi içine alıyor ve sürüklemeye başlıyor.

Hayata katkı : Özellikle felsefi yaklaşımları ile hayatınıza dokunacak, yeni ufuklar kazandıracak bir eser.

Kalıcılık : Kim ne derse desin yüzyıl sonra da bir Anadolu eseri olarak yurtta ve dünyada okunacak. Moda değil, gel geç değil, kalıcı bir eser.

Neden beş yıldız vermedik? Üslubun oldukça farklı olması, özellikle yeni yeni okuma alışkanlığı edinmeye başlayan okurlarda yorucu etki yapabilir. Sıra dışı anlatım tarzından dolayı istemeyerek bu eseri dört yıldız kategorimizde tuttuk. İnanıyoruz ki bu kitabı bitiren okur değerli yazarımızın diğer eserlerini de okuyacaktır.

http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-€°C4€°B0ster-misin/327927040637181

Arka kapaktan;

Yeniçeriler kapıyı zorlarken Uzun İhsan Efendi hala malum konuyu düşünüyor, fakat işin içinden bir türlü çıkamıyordu... ´Rendekar doğru mu söylüyor? Düşünüyorum, öylese varım. Oldukça makul. Fakat bundan tam tersi bir sonuç, varolmadığım, bir düş olduğum sonucu da çıkar: Düşünen bir adamı düşünüyorum. Düşündüğümü bildiğim için, ben varım. Düşündüğünü bildiğim için, düşlediğim bu adamın da varolduğunu biliyorum. Böylece o da benim kadar gerçek oluyor. Bundan sonrası çok daha hüzünlü bir sonuca varıyor.

Düşündüğünü düşündüğüm bu adamın beni düşlediğini düşlüyorum. Öylese gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, ben ise bir düş oluyorum.´Kapı kırıldığında Uzun İhsan Efendi kitabı kapandı. az sonra başına geleceklere aldırmadan kafasından şunları geçirdi: ´Dünya bir düştür. Evet, dünya..Ah! Evet, dünya bir masaldır.´

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.