Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Kardeşimin Hikayesi

Kardeşimin Hikayesi

KARDEŞİMİN HİKAYESİ - Zülfü Livaneli / ROMAN

Bir solukta okunacak, sizi bilgi ve farkındalık yağmuruna tutacak harika bir eser. Bitirdiğinizde "İyi ki okumuşum" dediğiniz kitaplar arasında ki yerini alacaktır muhtemelen. Kazançlı çıkacaksınız.

Kısa ve öz bir yorum için ; adadenizi.blogspot.com/2013/09/kardesimin-hikayesi.html aşağıda iki farklı yoruma göz atabilrisiniz.

cadininikizi.blogspot.com.tr/search blogumabandim.blogspot.com.tr/search/

· https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan:

Serenad fırtınasından sonra Livaneli´den nefes kesen bir roman...Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikaye, daha doğrusu hikaye içinde hikaye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı´nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir. Kardeşimin Hikayesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız. "Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz´in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum."