Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Düğümlere Üfleyen Kadınlar

Düğümlere Üfleyen Kadınlar

DÜĞÜMLERE ÜFLEYEN KADINLAR - Ece Temelkuran / ROMAN

Usta bir kalem. İlk başlarda acaba derken, Libya´ya doğru başlayan yolculukla roman sizi alıp götürüyor. Kahramanımızın hayatında ilk defa deveye binişini veya İskenderiye´yi anlatırken olağanüstü tasvirleri ile okuyanı etkisi altına alıyor.

Okurken, insanların inanç ve fikirlerine saygı duyma konusunda daha çok yol almamız gerektiğini fark ediyor insan . Başını örtmeyen birini zihninizde cehennemlik olarak tanımlıyorsanız, başörtülü birini geri kafalı olarak damgalayabiliyorsanız, tam aksi uçlarda duruyor gibi olsanız da, her iki tarafta fanatizm zemininde yan yana bulur birbirlerini.

Her iki yaklaşımda "Nefret Suçu" içerisinde. Birnin diğerinden daha masum veya daha haklı olamayacağını anlayıp, içselleştirmek gerekli.

Tez zamanda, hep birlikte önyargılarımızdan kurtulmamız ödevimiz ve dileğimiz olsun.

Okunmasını önereceğimiz bu zevkli ve dersler veren eseri için yazarımıza ve kitabı okumamızı öneren dostumuza saygı ve şükranlarımzı sunmak isteriz.

Düğümlere Üfleyen kadınlar bizim kitaplığımızda yer aldı ve soranlara okunmasını öneririz.

http://birazkitap.blogspot.com.tr/ adresinde arama yapıp kitapla ilgili detaylı farklı bir yorum bulabileceksiniz.

· https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

............https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan :

Çok Satan ´Muz Sesleri´ Kitabının Yazarı Usta Gazeteci Ece Temelkuran´dan Yine Çok Satacak, Gündem Oluşturacak Bir Roman!..Bir kadının kalbini fena kırmış bir adam...O adamı öldürmek için çölü geçmeyi göze almış dört kadın... Düğümlere Üfleyen Kadınlar bu yolculuğun romanı. Ne kadar sevilse de tamir olmayan o yaralı coğrafyada, Ortadoğu´da geçiyor. Saraylar devrilip, meydanlar dolarken sorular kalıyor geriye. Her yola en az bir soruyla çıkılır çünkü: Bir kadın ya da bir ülke nasıl sevilir sahiden?"Amira, bize kadınları nasıl seveceğimizi anlatan bir kitap lazım. Yoksa hep böyle şapşal ve kavruk kalacağız. Bize kadınların nefesini genişletecek, o nefesin rüzgarına yelken açmamızı öğretecek bir kitap lazım. Yoksa biz ne kadar sevilsek tamir olmayız."

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.