Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Huzur

Huzur

HUZUR - Ahmet Hamdi Tanpınar / Roman

Bize sorarsanız, Huzur´un kitaplıkta bulunmaması büyük eksikliktir. Dili biraz eskimeye başlasa da, ortalama bir kitap okurunun eline aldığında bırakamayacağı, bir çok farkındalıklar yaşanacak, ´iyi ki okumuşum´ denilecek bir ´´Eser´´. javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); blog sayfalarına giderek, bu muhteşem eseri okuduktan sonra, kanaatlerini paylaşan iki kitapseverin yazdıklarına göz atabilirsiniz.

Arka Kapaktan:

´Zaten biz ne kadar ´bizim olanı, bize tanıdık olanı´ bilinçaltına itersek itelim, o, gün gelip hortlayacaktır; olumlu ya da olumsuz olarak. Bugün Türkiye´de yaşamakta olduklarımız bunun açık bir örneğidir. Demek ki Tanpınar, atlayabilmek, ufuk değiştirebilmek için bir yerlere basmak gerektiğini söylemekte çok haklı. Tanpınar´ın üzerine herhangi bir etiket yapıştırılmadan tekrar tekrar okunması ve üzerinde düşünülmesi gereken bir yazar, büyük bir kültür adamı olduğunu düşünüyorum.´

Zeynep Bayramoğlu, Huzursuz Huzur ve Tekinsiz Saatler´de Tanpınar´ın Huzur ve Saatleri Ayarlama Enstitüsü romanlarını yeni bir bakış açısıyla ele alıyor. Huzur´daki müzikalite, bütünlük, sentez, devamlılık Saatleri Ayarlama Enstitüsü´nde kırılmış, yekpare zaman zinciri kopmuştur; etrafa artık bir takım kakofonik gürültüler hakimdir.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.