Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Rezonans Kanunu

Rezonans Kanunu

REZONANS KANUNU - Pierre Franckh / Kişisel Gelişim

´´Önemli olan az sonra okuyacağın her şeyin çoktan bilimsel olarak kanıtlanmış birer gerçek olduğudur.´´ cümlesi ile (Sayfa, 18) başlangıç yapmış yazar. Önyargılarınızı bir kenara bırakın, bu kitabı okuyun. Kütüphanemizde en çok önem verdiğimiz başucu kitaplarımızdan biri. Tavsiye etmekteyiz.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linklerinde iki okurun bu değerli çalışma üzerine fikir ve yorumlarını okuyabilirsiniz.

Kitaptan: **** Hayatımızda yenilikler yapmak için gerekli güç sadece sağlam bir inançta mevcuttur. ...Kalp inançlarımızı başka bir dile, dalgaların kodlanmış diline çeviren ve onlar büyük bir enerjiyle dünyaya yayan araçtır. (Sayfa, 31)

**** Hayatımızda sadece derinden inandığımız şeyler gerçekleşebilir. Bu en başta kendi hakkımızda düşüncemiz için geçerlidir. Kendimizle ilgili görüşlerimiz yaşayacaklarımızı belirler. Tabii ki bu, bir şeyleri harekete geçirebilmek için gerekli olan güç ve kudrete sahip olabilmek için, bu kudretin bize dışarıdan verilmediğini, içimizden husule geldiğini anlamamız gerektiği anlamına da geliyor. (Sayfa, 33)

**** İçindeki yaratıcılığı hatırla ve onu bilinçli olarak iyiliğin için ve diğer insanların iyiliği için kullan! (Sayfa, 62)

**** Doğru bir biçimde istemek, kendi kodumuzu yeniden programlamamız için çok uygun bir yöntemden başka bir şey değildir. İster olumlu afirmasyon yoluyla, ister telkinle, ister meditasyon yoluyla, istermiş gibi yapmakla ya da resimleme ile oluşan veriler DNA´mız tarafından alınır ve kaydedilir. Burada küçük bir hatırlatma yapalım; gerçek sınırlar sadece bizim beynimizdedir. (Sayfa, 74)

**** Kendini saymaya, sevmeye ve kendine takdirle yaklaşmaya başla. Buna ne kadar özen gösterirsen çevren de o kadar hızlı değişecektir. İstenen rezonans alanına girmenin en hızlı yolu, başkalarının isteklerine ulaşmaları için desteklemektir. Ne kadar çok verirsen o kadar çok alırsın. (Sayfa, 128)

**** Hücrelerimizin titreşimleri, duyduğumuz seslere bağlıdır. Bu durumda müziğin bütün sistemimiz üzerindeki etkisini tahmin etmek hiç de zor değildir. Güzel ve çoşku verici müzik dinlediğimiz zaman, vücdumuzdaki her bir hücre pırıl pırıl bir güzelliğe bürünecektir. (Sayfa, 190)

**** Kendi titreşim frekansını yükseltmek istiyorsan, karşındakinin güzelliklerine odaklan. (Sayfa, 204)

**** Eğer kayıtsız şartsız sadakat ve dürüstlük bekliyorsan, kendin de kayıtsız şartsız sadık ve dürüst olmalısın. Bu özellikler sende belirgin bir şekilde bulunmalı. Maalesef gerçek şu ki, beklediğimiz ´´şeylerin´´ pek çoğuna sahip değiliz. Zaten sahip olsak, onları arzulamazdık. (Sayfa, 235)

(Sayfa, 195)

Arka kapaktan :

Eğer şu ana kadar isteklerimiz gerçekleşmediyse, en şiddetli arzularımıza ulaşamadıysa; eğer hayatımıza hiç istemediğimiz şeyler girdiyse, eğer mutsuzsak veya yenilgiye uğradıysak, bütün bunların sebebini Rezonans Kanununda bulabiliriz.Pierre Franckh, bu kitabında Rezonans Kanununu kavrayıp onu nasıl kullanacağımızı anlamaya başladığımız anda, hayatımızdaki her şeyin mümkün olabileceğini anlatıyor. Yazar, hayatımızı kalbimizle değiştirebileceğimizin de altını çiziyor. Düşünce gücümüzle maddeye etki edebilir miyiz? Kim olmayı istiyorsun? İsteklerimizi hangi yolla yayıyoruz?İdeal partneri yaşamımıza çekmemizi sağlayan en uygun rezonans alanını nasıl oluştururuz?Rezonans alanın yazılı ve görsel izlenimlere nasıl tepki verir?Eğer istediğimiz sonuçları elde etmeye çalışıyorsak; düşüncelerimizi, duygularımızı ve inançlarımızı gözlemleyerek yönlendirmeye başlamalıyız. Çünkü hissettiğimiz ya da düşündüğümüz her şey, bir rezonans alanı oluşturur ve biz isteklerimizi yönetebiliriz.

Benzerler birbirini çeker. Bizim enerjimizle rezonans içinde olan her şey hayatımızda meydana gelecektir. Sözün özü, inandığımız her şey yaşamımızda gerçekleşecektir.Devamı: https://www.uplifers.com/rezonans-kanunu-1-kalbindeki-gercek-inanc-ne/

Hayatımızda sadece derinden inandığımız şeyler gerçekleşebilir. Bu en başta kendi hakkımızdaki düşünceler için geçerlidir. Kendimizle ilgili görüşlerimiz, yaşayacaklarımızı belirler.