Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Akra´da Bulunan El Yazması

Akra´da Bulunan El Yazması

AKRA´da BULUNAN EL YAZMASI - Paulo Coelho / FELSEFE

Yazarın farklı bir çalışması. Okuduğunuza pişman olmayacaksınız. Okuma hızınıza göre birkaç saat içinde bitireceğiniz bir baş ucu kitabı. Ara sıra rastgele bir bölümü açıp tekrar tekrar okuyacağınız ve çocuklarınıza bırakacağınız bir kitap ortaya çıkmış. Kendini tanıma yolculuğunda, akıcı ve güzel bir kitap daha kütüphanemiz raflarındaki yerini alıyor.javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerinde bu değerli eser üzerine iki farklı okurun değerlendirmelerine göz atabilirsiniz.

www.kitapokumakistermisin.com

Arka Kapak

Düşman onlardan çok daha üstün, ertesi sabah saldırıya geçecekti.

Halkın çoğunluğu, yenileceklerini bildiği halde, şehirde kalmayı seçti.

O akşam, her yaştan kadınlı erkekli bir grup, Kıpti dedikleri Yunanlı´yı dinlemek için meydanda toplandı.

Kıpti, hiçbir dine mensup değildi; sadece bütün duyduklarını, yarına aktarabilmek için aklında tutmuştu.

Kıpti, yalnızca içinde bulunduğu ana ve Moira denen varlığa inanırdı.

Yarından itibaren şu anda ahenk olarak gördüğümüz şey ahenksizliğe dönüşecek. Mutluluğun yerini matem alacak," dedi Kıpti.

"Şehrimizi talan edebilirler, ama burada öğrendiklerimizi silemezler. İşte bu yüzden ilmimizin surlarımız, evlerimiz ve sokaklarımızla aynı kaderi paylaşmasına izin veremeyiz… Peki ilim derken neyi kastediyorum?

İlimle, gündelik yaşamın karşımıza çıkardığı zorlukların üstesinden gelerek hayatta kalmamızı sağlayan şeyi kastediyorum.

Yarın bize neler olacağını kimse bilemez... Çünkü her günün iyisi ve kötüsü aynı gün içinde olup biter. Öyleyse dışarıdaki askerleri ve içinizdeki korkuyu unutun...

Bizler şimdi, gündelik yaşamımızdan, yüzleşmek zorunda kaldığımız güçlüklerden bahsedeceğiz," dedi Kıpti.

Ve sevgiyi, kaybı, yenilgiyi, yalnızlığı sordular ona. Korkuyu, sadakati, cinselliği, geleceği ve kaderi; ona kendilerini nasıl bulacaklarını sordular. Hayatın içinden gelen, cevapları binyıllar boyu değişmeden kalan soruları sordular ona.

Düşmanları beklerken, halk bir meydanda toplandı ve sordu.

Ve Kıpti, onlara cevap verdi.