Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Beşinci Anlaşma

Beşinci Anlaşma

BEŞİNCİ ANLAŞMA - Don Miguel Ruiz / KİŞİSEL GELİŞİM - Felsefe

Yazarların ´Ustaca Sevmek´ ve ´Dört Anlaşma´ isimli eserlerinden aldığımız büyük keyifden sonra, heyecanla aldığımız bu kitap bizde hayal kırıklığı yarattı açıkcası. Bahsettiğimiz eserleri okumanızı ısrarla tavsiye ederken aynı şeyi Beşinci Anlaşma için söyleyemiyoruz. Takdir sizin. javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adresleri sizi kitap hakkında yapılmış iki farklı yoruma ulaştıracak.

Kitaptan: *** Savaşı insanlar yaratıyor, bizde gençlerimizi o savaşlarda kurban edilmeye gönderiyoruz. Çoğu zaman ne için savaştıklarından haberleri bile yok.

Arka Kapaktan:

Ustaca Sevmek ve Dört Anlaşma Kitaplarının Yazarı Don Miguel Ruiz´den.Yıllardır, basit ve derin mesajıyla dünyada milyonlarca insanın hayatını etkileyen Dört Anlaşma´dan sonra, Beşinci Anlaşma, yeni ve güçlü mesajıyla karşınızda...İlk dört anlaşma yeterince zorlu olduğu için beşinci anlaşmanın daha sonra ele alınması gerekiyordu. Beşinci anlaşma tüm gerçeğinizi, sözler olmaksızın, hakikatin gözünden görmektir. Beşinci anlaşmayı uygulamanın sonucu, kendinizi tamamen olduğunuz gibi, başka herkesi de olduğu gibi kabul etmektir. Ödülü ise mutluluk ve özgürlüktür. Dört Anlaşma, hayatı gereksiz acılara boğan binlerce anlaşmayı bozmanın yollarını gösteriyordu, Beşinci Anlaşma ise doğarken olduğumuz kadar saf ve sahici olmanın gücünü, özgürlüğünü keşfetmemizi sağlıyor. Dört Anlaşma´da "Kullandığınız Sözcükleri Özenle Seçin, Hiçbir Şeyi Kişisel Algılamayın, Varsayımda Bulunmayın, Daima Yapabildiğinizin En İyisini Yapın" diyen Don Miguel Beşinci Anlaşma´da "kuşku duyarak dinlemeyi" öğretiyor. Çünkü konuşan, gerçeği, kendi inanç ve anlaşmalarının süzgecinden geçirerek algıladığı şekliyle sunar. Her birimizin hikayesi, önyargılarımızla, varsayımlarımızla bulanıklaşmış olabilir. O nedenle, işittiklerimizi "hakikat" olarak kabullenmemeli, kuşkucu olmalıyız. Beşinci Anlaşma, kuşku duymanın özgürleştirici gücünü hakkını vererek kullanmayı armağan ediyor. Beşinci Anlaşma, sadece kendiniz olmakla mutlu ve doyumlu bir hayata kavuşma bilgeliğini armağan ediyor. Beşinci Anlaşma, yüreğinizle dinleyip, yüreğinizle anlamayı armağan ediyor. Şimdi yeni armağanınızı açma zamanı.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.