Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Aşık Olmak

Aşık Olmak

AŞIK OLMAK - Osho / FELSEFE

Osho bir yazar değil, yaptığı sohbetlerin kitaplaştırılmasından oluşturulmuştur tüm yayınları. Bir kaç kitabını okuduk, sohbetlerinden derlendiği için sık tekrarlara ve tercüme hatalarına rast gelebilirsiniz. gunesinkiziii.blogcu.com/osho-asik-olmak-okumanizi-siddetle-tavsiye-ediyorum/4182516 farklı bir yorum bulacaksınız.

twitter.com/kitap_okumak www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka Kapaktan ;

Aşk öğrenilemez. Aşk geliştirilemez. Geliştirilmiş aşk, aşk bile olmayacaktır. O gerçek bir gül olmayacaktır, o plastik bir çiçek olacaktır. Bir şeyi öğrendiğinde, bu onun dışardan gelen bir şey olduğu anlamına gelir; o içsel bir gelişme değildir. Ve şayet aşk hakiki ve sahici olacaksa, o senin içsel gelişiminle olmak zorundadır.


Aşk yegane dindir, yegane Tanrı´dır. Yaşanması, anlaşılması gereken yegane gizemdir. Aşk anlaşıldığında sen tüm ermişleri ve dünyanın tüm mistiklerini anlamış olacaksın. O zor bir şey değildir. O senin kalp atışın ya da nefesin kadar basittir. O sana gelir, o sana toplum tarafından verilmez. Ve vurgulamak istediğim nokta budur: Aşk doğuştan gelir.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.