Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Alaca Dünya Ve Yalnızlığım

Alaca Dünya Ve Yalnızlığım

ALACA DÜNYA ve YALNIZLIĞIM - Ali Ünal / ROMAN

Öneri üzerine okuduğumuz ve beğendiğimiz bir kitap oldu. Gayet akıcı, ilgi uyandıran ve yazarın derin hayal gücüne saygı duyduğumuz farklı bir eser çıktı karşımıza. Okurken asla yormadığı gibi, bulunduğunuz zaman ve mekandan sizi alıp çok farklı dünyalara götürüyor. Biz beğendik, gelecek nesillerimiz okusunlar diye kütüphanemizin en güzel raflarından birine kaldırdık. İyi ki okumuşuz ve bu vesile ile yazarı tanımışız. Bir sonra ki eserini takip ediyoruz, ilk fırsatta okuyacağız. Umarız aynı tadı alırız yeni kitabından da yazarın.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linkleri sizi iki farklı okurun kitap üzerine yaptığı yorumlara ulaştıracak.

Arka Kapaktan;

Gerçek hayat ile gerçek üstü bir hayatın zaman zaman kesiştiği, içinde yaşanılan dünya ile öte dünyalara özlemin ortaya çıkardığı bir roman AlacaDünya ve Yalnızlığım... Tüm romanlar gibi hayal, tüm hayaller gibi gerçek... Antakya´nın tam ortasında geçen bir fantastik kurgu.Çocukluğumun en özgün, en tatlı tebessümler yayıcı, en çapkın, en sevinçli ve en üzgün anları bir araya gelse ancak bu kadar uzun olurdu. Zor geçen ama hiç yaşayamadığım çocukluğum, bir gün kapısını çaldı yalnızlığımın. Uzun soluklu bir hezeyan fotoğrafı gibi asılı kaldı kalbimdeki koca duvarda. Bu duvarda Antakya´da yaşayan bir avuç insanın, Alaca Dünya ile kurduğu iletişimin en can alıcı anları da resmedildi.Her fırça darbesi, bu resmin karakterlerini ortaya koyuyor. Yaşamın sert gerçekleri ile Alaca Dünya´nın hayalleri içiçe geçiyor. Mahiyar´a duyduğum çocuksu aşk, mektup arkadaşımJeanne´in tahmin edemediğim fırtınalarla dolu iç yüzü, Hristo Amca´nın sevgi dolu sarraf yüreği, Şayeste Hanım´ın, kendisine bahşedilen gençlikhülyalarıyla dolu Rıfat Bey aşkı, her geçirdikleri günü keseden yiyen sıradan yaşlılar: Mualla Nine ve Nihat Dede, Menekşe ve yaralı geçmişi... Antakya´da çekilen, her karesinde şiş kebap mutluluğunu, humus lezzetini , biber salçası hüznünü ve semavi aşkın üç ayrı lisanını göreceksiniz.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.