Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Zehirlenen Çocukluk

Zehirlenen Çocukluk

ZEHİRLENEN ÇOCUKLUK - Sue Palmer / KİŞİSEL GELİŞİM - Çocuk Eğitimi

Bilim insanı İngiliz öğretmen ve yönetici olan yazar tarafından kaleme alınmış, çocuğun eğitimini çok yönlü olarak irdeleyen bir kitap. Klasik çocuk eğitim kitaplarından oldukça farklı olan eser çok akıcı olmamakla beraber çocuğunun hayatına ve geleceğine gönül vermiş ebeveynlere okumalarını önerir, kitabı okumamızı ısrarla öneren doktor arkadaşımıza ayrıca teşekkürü borç biliriz. javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linklerini ziyaret ettiğinizde bu değerli çalışma hakkında daha derinlikli değerlendirmelere ulaşabilirsiniz.

Arka Kapaktan:

20. yüzyılın ikinci yarısından beri içinde yaşadığımız modern dünya, bir yandan hayatlarımızı hiç olmadığı kadar renklendirip kolaylaştırırken diğer yandan inanılmaz derecede hızlanan temposuyla bizi strese sokuyor.

Yetişkinler olarak yaşadığımız toplumsal değişimin farkında olsak ve dizginleri tamamen elimizden bırakmamaya çalışsak da, korumayı unuttuğumuz bir şey var: çocuklar. Yüzyılın son çeyreğinden beri, başta gelişmiş dünya ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde, davranış sorunları ve duygusal sorunlarda büyük bir artış gözleniyor. DEHB ve disleksi gibi rahatsızlıklarda adeta patlama yaşanırken depresyon, dürtüsel davranış ve öğrenme güçlükleri giderek hız kazanıyor. Peki neden?

Otuz yıl boyunca öğretmenlik ve eğitim danışmanlığı yapmış olan Sue Palmer bu önemli ve çarpıcı kitabında, modern hayatın birbirinden ayrı tutulamayacak unsurlarının bir araya gelip toksik bir karışım oluşturarak çocuklarımızı nasıl zehirlediğini ortaya koyuyor. Sağlıksız ve düzensiz beslenmeden ebeveynlerin tecrübesizliklerine, elektronik aletlerden niteliksiz çocuk bakımına uzanan geniş bir yelpazede modern çocukların sorunlarını ele alıyor. Palmer Zehirlenen Çocukluk´ta, çeşitli disiplinlere mensup uzmanlardan edindiği verilerden yararlanıyor ve dünyanın birçok yerinde yapılan en son araştırmaları sunuyor. Her bir sorunu ayrı ayrı açıklayıp bunların nasıl üstesinden gelineceğine dair öneriler getiriyor.

Zehirlenen Çocukluk, anne-babalar, öğretmenler ve gelecek neslin modern sorunlarına çözüm arayan herkes için değerli bir kaynak.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.