Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Zero Limit

Zero Limit

ZERO LİMİT - Joe Vitale / RUHAL GELİŞİM - Psikoloji

Bilim insanı Dr.Hew Len´in tecrübeleri ile kaleme alınmış güzel bir kitap. Kütüphanemizde bulunan her kitap değerlidir, bize göre ancak bu kitabın yeri ayrı.. Cesur olun, kendi hayatınızın sorumluluğunu üstlenin, bu kitabı okuyun, içselleştirip uygulayın. Sonuçlarına hayret edecek ve sizde sevdiklerinize okumaları için ısrarcı olacaksınız.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde kitap üzerine yazılan makale ve yorumu okumanızı hatırlatırız.

Kitaptan: **** Ho´oponopono Tanrısal düşüncelerin, kelimelerin, faaliyetlerin ve hareketlerin etkisiyle içinizdeki zehirli enerjilerin temizlenme sürecidir. Basitçe ifade etmek gerekirse, Ho´oponopono ´doğrusunu yap´ ya da ´bir hatayı düzelt´, demektir. Eski Hawaiililere göre, hatalar geçmişin acı veren anılarıyla zehirlenen düşünceler yüzünden ortaya çıkar. (Sayfa, 27)

**** Ho´oponopono´da iyileştirmenin kendini sevmek olduğunu fark etmeye başladım. Yaşam kalitenizi yükseltmek istiyorsanız, yaşamınızı iyileştirmelisiniz. Birini - hatta akıl sağlığı bozuk birini bile- iyileştirmek istiyorsanız, bunu kendinizi iyileştirerek yaparsınız.

**** Her şey yaşamınızdaki her şeyden sorumlu olmakla ilgiliydi. Her şeyden. (Sayfa, 48)

**** Kadim Hawaiililere göre, hata geçmişten gelen acı dolu hatıralarla zehirlenen düşünceler sonucu ortaya çıkar.. Ho´oponopono dengesizlik ve hastalığa yol açan bu acı veren hatıralarınya da hataların enerjisini ortadan kaldırmanın bir yoludur. (Sayfa, 66)

**** Ho´opnopono bir affetme, tövbe ve değişim sürecidir. Yaşamımızda ortaya çıkan her şeyin sadece kendi ´programımızın´bir yansıması olduğunu öğreniyoruz. (Sayfa, 67)

**** Her an yaşamanı yaratmada kendisini %100 sorumlu hissetmeye istekli olan herkes için sorunlardan ve hastalıklardan kurtulmanın bir yolu var. (Sayfa, 71)

**** Bir başkasında beğenmediğiniz bir şey bulduğunuzda, o şeye siz de sahipsinizdir. Göreviniz onu temizlemektir. (Sayfa, 73)

**** Yaşamınızda mali işlerden ilişkilere, herhangi bir şeyi kalkındırmak istediğinizde, bakacağınız tek bir yer olduğunu söylemek yeter sanırım: Kendi içiniz. (Sayfa, 83)

**** Huzur benimle başlar. (Sayfa, 89)

**** Dünyanın sevgimize ihtiyacı var. Sevgi insanları değiştirir ve bu yasanın istisnası yoktur. (Sayfa, 138)

**** Pek çok insan umutsuzluk konumundayken dua eder, yani ne hissediyorlarsa onu kendilerine çekerler: ´Daha fazla umutsuzluk.´ (Sayfa, 209)

**** ´´Dua´´, içinizde olup da dış şartlara neden olan her ne ise onun için özür dilemek içindir. Dua, Tanrı´yla yeniden bağlantıya geçmedir. Geriye ise sizi iyileştirmesi için Tanrıya güvenmek kalır. Siz iyileşince dışarısı da iyileşir. Her şey, istisnasız, sizin içinizdedir. (Sayfa, 210)

youtube.com/user/KitapOkumak facebook / Kitapokumak

Arka Kapaktan :

Vay canına! Bu, Vitale´nin yazdığı en iyi ve en önemli kitap!´-Cindy Cashman-Çok mu yorgunsunuz ve streslisiniz? Elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz fakat kişisel tatmin ya da profesyonel başarıyı bulmak korkunç derecede zor mu geliyor?Eğer çok çalışıyor ve karşılığını alamıyorsanız, belki de problem kendi içinizdeki bir şeydir? Belki de dışarıdan değil de içinizden gelen sınırlandırmalar sizi çoğu şeyden alıkoyuyordur. Zero Limit size bu içsel kaynaklı sınırlandırmaları ortadan kaldırmanın ve bunun yerine hayatınıza hayal ettiğinizden çok daha fazla başarı katmanın kanıtlanmış yöntemlerini sunmaktadır.Joe Vitale´in kendi yaşantısını ele aldığımızda, o bir zamanlar sokakta yaşayan biriydi. Şimdi ise çok sayıda bestseller kitabın yazarı olan, internet ve pazarlama konusunda uzman olmuş bir milyonerdir. Peki bütün bu başarıyı getiren şey ne olmuştur? Bu, çok çalışıldığı için mi, yoksa Tanrı´nın bir lütfu olarak mı meydana gelmiştir. Yoksa her ikisi de mi? Yanıt sizi şaşırtabilir. Antik Hawai H´oponopono yöntemini bulana kadar çok sınırlı bir başarı elde edebilmiştir.H´oponopono bizim yolumuza çıkan zihinsel engelleri ortadan kaldıran bir kişisel gelişim yöntemidir. Bu yöntem sayesinde zihnimizi engellerden özgür kılarız ve yaşamdan istediklerimizi elde etmek için yeni ve beklenmedik yollar buluruz. O, hem özel yaşantıda hem de iş hayatında yalnızca işe yaramakla kalmaz, aynı zamanda mucizeler yaratır. Vitale bu deneyimini tüm dünya ile paylaşmak için bu kitabı kaleme almıştır.Dr. Ihaleakala Hew Len ile işbirliği yaparak zenginlik, sağlık, huzur ve mutluluğu nasıl elde edeceğinizi açıklamıştır. Yöntem sayesinde okuyucular başarıyı elde etme konusunda kendilerine engel olan sınırlamaları ortadan kaldırmayı öğreneceklerdir. Yöntem, bilinçsiz olarak yerleşmiş olan önyargıları, inanışları temizleyecektir. Yani başarı, sağlık ve mutluluk elde etmede artık LimitSizsiniz.Zihninizin kara tahtasını sildiğinizi ve önyargılı fikirler olmaksızın yeniden başladığınızı ve dolayısıyla sadece günlük olayların olduğu bir dünyada yaşadığınızı hayal edin. Her şeyin mümkün olduğunu hayal edin. Aslında dünyaya zihinsel kısıtlamalar olmaksızın bakarsanız her şey mümkündür. Bu kitap, yaşamınızı yeni bir fırsatlar ve başarılar evrenine -Sıfır Sınır´ın olduğu evrene- açan anahtardır.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.