Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Mevlana

Mevlana

MEVLANA - Radi Fiş / ROMAN - Biyografi

Mevlana´nın hayatı ve düşünceleri ile ilgili okuduğumuz tarafsız ve akıcı bir eser. Her zaman ki gibi tavsiye üzerine okuduğumuz bu nadide eseri okumanızı öneririz. "İyi ki okumuşum" diyeceğiniz eserlerden biri olduğu kanaati oluşacağına inanıyoruz.

javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linkleri sizi kitap ve yazarı daha yakından tanımanızı sağlayacak yorumlara ulaştıracaktır.

Kitaptan; **** Seven kadınlar ve analar, başlarına bir şey gelir korkusuyla sevdiklerini ve oğullarını bilinmeyen bir yere atılmaktan alıkoyarlar, ruh güçlerinin olgunlaşmasına, onların bu güce egemen olmasına olanak tanımazlar. Ve bilincin aydınlığından yoksun sevgileriyle, olgunlaşmamış ruhun tüm dünyayı içine doldurmak istercesine uçuşunu destekleyecek yerde, boyunlarına sarılır ve onları evrenin ve insanın birliğinin yüce gizine dokunmaktan alıkoyarak, bencilliğin, alçaklığın uçurumuna çekerler.

Arka kapaktan:

Mevlana, ünü Anadolu topraklarını aşıp tüm dünyaya yayılmış bir filozof ve şairdir. Altı kitaplık destanı Mesnevi dünyanın pek çok diline çevrilmiştir. O, Yunanistan´dan İran ve Hindistan´a uzanan muazzam bir coğrafyayı kapsayan çok renkli bir düşünce dünyasının yaratılarını diyalektik biçimde özümsemiş hümanist bir doğulu bilgedir. Ne var ki, yedi yüzyıl boyunca, fikirleri ve şiirlerindeki bu hümanist-isyancı öz, resmi din ideolojilerinin damgasını taşıyan yorumlarla gözlerden gizlenmiştir. (...)

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.