Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Romantik Hareket

Romantik Hareket

ROMANTİK HAREKET - Alain de Botton / Roman - Psikoloji

Roman mı, psikoloji ders kitabı mı, bazen karıştırabilirsiniz. Irvın Yalom´un başlattığı "Öğretici Roman" akımının bir temsilcisi olabilir bu eser. Yine emek isteyen ancak bitirdiğinizde kişisel yolculuğunuza bir çok şey katmış olacağınız bir eser. Okunmalı ve kütüphanenizdeki yerini almalı diyoruz. javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerini ziyaret ederseniz kitap hakkında kaleme alınmış metinleri okuyabilirsiniz.

Arka Kapak:

Romantik Hareket´te Alain de Botton bir aşk ilişkisinin başlangıcından bitişine kadarki gelişimini keşfediyor, bu keşif sırasında sanat ve aşkın doğasına ilişkin düşüncelerini paylaşıyor okurla.


Reklamcı Alice ile bankacı Eric arasındaki ilişkiye aşama aşama tanıklık ediyoruz, tanıklığımıza şemalar, resimler ve Descartes´tan Platon´a, Aretha Franklin´den Flaubert´e kadar birçok ismi kapsayan bir yazarlar ve düşünürler korosu eşlik ediyor.

Romantik Hareket zekayla, nükteyle ve sezgi gücüyle yazılmış bir roman. Bütün aşıklar, okurlar ve aşık okurlar bu kitabı elinden düşürmeyecek.

- John Updike-

The New Yorker

Hiç de ayrıksı olmayan bir aşkın sıradan ve alelade rutinlerini alıp latifeyle yoğurmak ve okurun karşısına gerçek yaşamdakinden farksız bir aşk incelemesi çıkarmak her romancının harcı değil. Ama işte Alain de Botton bunu başarıyor...

Bu roman modern aşkın yalanlarına, doğrularına ve zaaflarına ışık tutuyor.

- Simon Montefiore-

The Times

Pop yıldızlarının Phil Collins´e benzedikleri bir çağda edebiyatta böylesi oyunbaz bir ışıkla karşılaşmak insanın içini aydınlatıyor. Bütün iyi yapıtlar gibi çok komik ve çok hüzünlü.

- Julie Burchill-

Spectator

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.