Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bir Tıp Gözlemcisinin Notları

Bir Tıp Gözlemcisinin Notları

BİR TIP GÖZLEMCİSİNİN NOTLARI - Lewis Thomas / BİYOGRAFİ - Anı

´Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün´ isimli akıcı ve güzel kitabı okuduktan sonra, bu kitaptan da aynı tadı bekledik ancak biz bulamadık. Tıp dünyası çok ilginizi çekiyorsa veya sağlık sektörüne girmeyi düşünenler belki okumak için zaman ayırmak isteyebilirler. Tercih sizin.

citlenbik.blogspot.com.tr/2011/10/bir-tp-gozlemcisinin-notlar.html veya karelidefter.blogspot.com.tr/2010/04/bir-tp-gozlemcisinin-notlar-lewis.html den farklı yorumlara göz atabilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka Kapaktan:

LewisThomas (1913-1993) doktorluğun nasıl bir iş olduğunu, bir aile doktoru olan ve bitmez tükenmez ev viziteleri yapan babasını gözleyerek öğrendi. Babası, tıbbın hastalar için yapabileceği pek fazla şey bulunmadığına ve doktorların dürüst davranıp cehaletlerini kabullenmeleri ve kendilerinden çok şey vermeler! gerektiğine inanıyordu. Siyah doktor çantasında morfin ve sihirden başka bir şey olmamasına rağmen, kendisinin varlığı bile hastalarını teskin etmeye yetiyordu.
Lewis Thomas´ın tıp fakültesine başladığı yıllarda doktorluk değişmekte ve bir bilim dalına dönüşmekteydi. Kitap yazann Boston ve NewYork´takl eğitimi, savaş sırasındaki mesleki çalışmaları, tutkuyla yürüttüğü araştırma projeleri, hastane ve tıp fakültelerinde idareci olarak verdiği hizmetler ile bir hasta olarak yaşadığı deneyimleri kapsayan muhteşem bir anı niteliğini taşıyor.

Tıpta uygulamada temel alınan nedir? insanlar doktorlardan hep ne beklemiştir? Peki ya şimdi, tıp artık gerçek bir bilim dalına dönüşmüşken ve eski zamanların zanaatı pek ortada görülmezken ne bekleyebilirler? Dr. Thomas kitabında bu sorulara cevap aramanın yanı sıra bilimsel araştırma yapma ile mesleği uygulama, sözcükler ile anlamlar, insanlann hataları ile basanları arasındaki ilişkiyi araştırıyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.