Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Leyla´nın Evi

Leyla´nın Evi

LEYLA´nın EVİ - Zülfü Livaneli / ROMAN - Yakın Tarih

Bir anlık hevesin, "ego" nun zaaflarının, köklü bir ailenin ve kişilerin çöküşünde nasıl yer aldığını görmek adına okunmalı.

Serenad isimli roman kadar etkili olmasa dahi kitap kendini okutuyor ve okunmalı da.

Lakin yazarın Cumhuriyet kurulurken yapılan hataları, insan ölümlerini, sanki biraz mazur gösterme gayreti var gibi satır arkalarında. Serenad o noktada çok daha bağımsız ve özgür bakıyordu o dönemlerde yapılan hatalara.

Bu kitaptan sonra yazarın ´Mutluluk´isimli romanın hakkında da merak uyandı içimizde açıkcası. Belli ki Zülfü Livaneli´nin bir çok kitabı kütüphanemizde yer alacak. Teşekkürler yazarımıza.

www.kitapokumakistermisin - face book ´da / Kitapokumak

Arka Kapaktan:

Kimi zaman bir savaş bir kentin, bir ülkenin kaderini değiştirir, kimi zaman bir tek kişi koca bir ailenin... Leyla: Yalılarda doğmuş büyümüş bir paşazade, bir Osmanlı soylusu... Ali Yekta: Uşaklık kaderini değiştirme ihtirasıyla yanıp tutuşan bir İstanbullu... Rukiye-Roxy: Almanyada doğmuş, seks modelliği yapmış bir hip-hopçı... Livaneli, birbirini hiç tanımayan bu üç ayrı kişiliğin yaşamını, bir ´İstanbul romanı´nda birleştiriyor. Kentlisi-köylüsü, varsılı-yoksulu, din hocası, söz sahibi bankacısı, gazetecisi... Her birinin bir nedenle ötekinin yaşamına girdiği, onu değiştirdiği günümüz Türkiyesi... Ve bir roman kahramanı gibi öne çıkan pırıltılı Boğaziçinde, Bosnalılar Yalısının ilginç dünyası... Leylanın Evi, dünyada sadece yaptığı müzikle değil, çeşitli dillere çevrilen, sinemaya aktarılan ve ödül alan kitaplarıyla da tanınan Livanelinin Mutluluktan sonraki romanı...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.