Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Ramtha Beyaz Kitap

Ramtha Beyaz Kitap

RAMTHA BEYAZ KİTAP - J.Z.Knight / FELSEFE - Ruhsal Gelişim

Yazarın kim olduğu net bir şekilde belirtilmemiş. Esrarengiz bir varlığın "paylaşımlarının" kaleme alıdığı farklı bir kitap. Tercüme hatası mı var, yoksa sohbetlerden derlendiği için mi bilinmez, ara ara tekrarlar karşınıza çıkabiliyor. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, ruhsal konularla ilgileniyorsanız, etkileyici olduğu kanaatindeyiz. Neticede bütün dinlerden ve üstatlardan duyduklarımızın bir tekrarı gibi. Herşeye rağmen zaman ayırmaya değeceğini düşünüyoruz. Ruhsal konularla ilgili değilseniz zamanınızı başka kitaplarla değerlendirmenizi hatırlatırız.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linklerinde kitaptan yapılmış alıntılar size daha fazla bilgi verebilecektir.

Kitaptan :

**** Herşeyi bilme yeteneğiniz var. Çünkü bilinen her şey Büyük Tanrı Bilinci´nde mevcuttur. Ve bu Tanrı Zekası kalp gibi atarak tüm bu bilgiyi size pompalar.

**** Aydınlanmanın tek yolu, düşüncenin, sizin düşünce sürecinize girerek duyguyla birleşmesi ve deneyimden geçerek bilgeliğe dönüşmesidir.

**** Bilgi varsa özgürlüğünüz var.... Korkunun üzerine bilgiyle gidilirse buna "aydınlanma" denilir.

**** Bilgi sizi genişlemeye ve daha geniş bir kimlik aramaya, "olmaya" zorlar. Sınırlı hayatın çerçevesini kırıp sizi daha geniş bir alana sokar. Bilgi ve öğrenme arayışı ile sadeliğiniz artar.

**** Herşeyi bilme yeteneğiniz ne için var ve bu ne için bu kadar önemli? Çünkü ne bilirseniz o olacaksınız. Ve herşeyi bilmeyi öğrendiğiniz zaman, olan herşey olursunuz, ki bu Tanrı´dır, tümüyle: Sınırsız bilmek, sınırsız hayat, düşüncenin tümü. Ve bununla tekrar sınırsız özgürlük ve varlığınızın hazzısınız.

**** Herşey Tanrı zekası denen düşünceden gelerek var olur ve düşünceden yayılan heer şey tekrar Tanrı zekasına döner.

Arka Kapaktan :

"İnsanlığın Kendi Yüceliğini İdrak Etmekten Başka Kurtuluşu Yoktur. " Ben RAMTHA´yım. Çok uzun bir zaman önce Dünya, ya da Terra denilen bu yerde yaşamış özgür bir varlığım. O hayatımda ölmedi; yükseldim, çünkü zihin gücümü kullanmayı ve bedenimi görünmeyen bir yaşam boyutuna beraberimde götürmeyi öğrenmiştir. Böyle yaparak, sınırsız bir özgürlüğün, sınırsız bir mutluluğun, sınırsız bir yaşamın varlığını idrak ettim. Bu dünyada benden sonra yaşayanlar arasında da yükselenler oldu. Sizlere bizim için çok önemli ve değerli olduğunuzu söylemeye geldim çünkü nasıl algılarsanız algılayın, içinizden akan yaşam ve her birinize gelen düşünce Tanrı dediğiniz sonsuz zeka ve yaşam-gücüdür. İşte hepimizi birbirimize bağlayan bu özdür. Sadece sizin dünyanızdakileri değil, henüz göremediğiniz evrendeki varlıkları da birbirine bağlayan bu aynı özdür.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.