Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Dreamer ve Sen

Dreamer ve Sen

DERAMER ve SEN - Elio D´Anna / Deneme

´´Tanrılar Okulu´´nun yazarından bir başka kitap. Entelektüel yazarın kalemi oldukça kuvvetli ve satırlarında okurlarına çok farklı pencereler açıyor. Felsefeye giriş tarzı olan kitabı ancak bu alana ilgisi olan okurlara önerebiliriz.
 javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); ve adreslerinde daha fazla bilgi ve yoruma ulaşabilirsiniz.
Kitaptan: *** Dışarıya giden yol içerden geçer. (Sayfa, 26)
*** Acı içerisindeyken dünyaya dokunmamayı öğren.
*** Herşeyi terk et ve yalnızca kendini, kendinden kurtarmayı düşün. Buraya kendinden ölmek, kendi yalanlarınla yüzleşmek için geldin.
*** Kendin dışında hiç kimsede hata görmediğinde büyümeye başlarsın, kendin dışında suçlayacak başka hiç kimse olmadığında sahiplenmeye başlarsın. Kendin dışında savaşacak hiç kimse olmadığını kavradığında ise kazanmaya başlarsın. (Sayfa, 131)
*** Şimdiye kadar, düşünmenin faydalı bir şey olduğunu düşünerek yaşadık. Oysa düşüncelerimizin ardında çok daha güçlü bir şey var: Sessizlik…
*** Dünya senin yarattığın bir şeydir. Ve sen onu içinde bulunduğun şu anda, zamansız bir boyutta yaşamaktasın.
Arka Kapaktan: Unutma!
Dünyada ne savaş var ne de barış. Savaş ve barış, senin hayal gücünün eseri sadece; kendi kişisel spekülasyonunun ve yalanının bir parçası… Sıradan insan için, acının yokluğundan daha büyük bir acı yoktur. Acı onun ekmeği ve tuzu, savaş ise daimî ruh halidir. İç dünyandaki zıtların çatışmasını gözlemlediğin anda, korkun bir tohum gibi ölerek yeni hayata yer açar. İçinde süregiden savaşı özdeşleşmeden izlemen, seni daha yüksek bir boyuta uyandırarak, olaylar dünyasındaki tüm çatışma ve adaletsizlikleri yok eder. İçeride savaş yoksa, dışarıda da yoktur.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.