Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bir Kuzey Macerası

Bir Kuzey Macerası

BİR KUZEY MACERASI - Jack London / Öykü

Bir intikam öyküsü.Uğruna ömrünü harcadığın intikam duygusunun nasıl da boşa çıkacağını, sahibini nasıl yaralayıp, şaşırtabileceğinin anlatısı. İlk sayfalar biraz zor geçse de sonraları öykü akıcı hal almakta. İlginç konusu ve sürpriz sonuna rağmen London´ın diğer kitapları kadar başarılı bulduğumuzu söylemek pek mümkün değil. 
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde kitap üzerine yapılmış iki farklı incelemeye göz atmanızı tavsiye ederiz.
Kitaptan: *** Ölmüşlerin kavgasını neden yeni doğacak olanlar sürdürmek zorunda diye hayret ettim, bu işte doğru bir yan göremedim. (Sayfa, 22)
*** Sessizce oturmuş, bana bu kadar yabancı oluşuna şaşıyordum. (Sayfa, 42)
Arka Kapaktan: Jack London´ın 1900 yılında yayımladığı Kurdun Oğlu adlı derlemenin içinde yer alan Bir Kuzey Macerası, Homeros´un Odysseia destanını andıran, zorlu engellerle dolu, çetin ve “dönüştürücü” bir yolculuğun hikâyesidir. Aleut adalarındaki Akatan´da yaşayan kabile reisi Naass, evlendiği gün karısı Unga´yı denizden çıkıp gelen sarı saçlı beyaz bir adama kaptırır. İki metreyi aşan boyuyla bir devi andıran, “tanrıların dünyanın ilk dönemlerindeki erkekleri örnek alarak kalıba döktükleri” bu adam, Unga´yı sırtına vurduğu gibi gemisine atlayıp oradan uzaklaşmıştır. Naass intikamını almak üzere azılı düşmanının peşinden yollara düşer. Dünyayı dolaşıp bilgi ve görgüsünü artıracağı, macera dolu yıllar beklemektedir onu…

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.