Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Sonsuzluğun Mesajı

Sonsuzluğun Mesajı

SONSUZLUĞUN MESAJI - Marlo Morgan / Roman

Bir yandan yok olan Aborjinler ve kültürlerini tanırken bir yandan da bu kültür vasıtası ile hayata dair çok anlamlı ipuçları ve mesajlar alabilirsiniz. Artık bir kült haline gelen yazarın ilk kitabı ´Bir Çift Yürek´in´ çizgisine ulaşmasını beklememeli. Her şeye rağmen okunması ve kitaplıkta bulunması gerektiğini düşünüyoruz. 

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); sayfalarında bir çok okurun kısa kısa yorumları size kitap hakkında daha fazla bilgi verebilir.

Kitaptan: *** Kafanın konuşması toplumun bir ürünüdür. Kalbin konuşması sonsuzluktan gelir.
*** Sözlerimi düzeltmeliyim çünkü derinin renginin bununla hiçbir alakası yok. Bu düşünce ve yaşama biçimi, değerlerin asıl yasalardan farklılaşarak insanları değişime uğratması. Değişime uğrayanlar her renkte olabilir.
*** Seni seviyorum, ama yaptıklarını beğenmiyorum, onun için sana en iyi dileklerimi sunuyorum, hoşçakal....

*** Biz birlikte sessiz bir şarkı söylüyoruz.

Arka Kapaktan:

Bizim seçme şansımız vardır. Bizim özgür irademiz vardır ve bizler bunun farkındayız. Ne kadar disiplinli olacağımıza yalnızca biz karar veririz ve bundan dolayı sorumluyuz. Bizler yaratıcı varlıklarız. Sınırsız yaratıcılığa ulaşabiliriz. Biz burada bir diğerimiz için yardım etmek, geliştirmek,eğlendirmek, karşılıklı ilişkide bulunmak için bulunuyoruz. Bizler burada bu gezegene bakmak için bulunuyoruz. Enerjinin bilgisi ve bu bilginin idare edilmesi bilincimizle birlikte gelir. Birçok duygumuz vardır ve bizler sonunda anahtarın çok basit olduğunu anlayacağız. Bu anahtar yargısız, koşulsuz sevgidir. Eğer bir şey karmaşık gibi görünüyorsa, bu, sevgi değildir, başka bir şeydir. Sevgi, duruma göre hangi rol daha fazla yardımcı oluyorsa, yardım edici, verici ya da alıcı olabilir. İnsanlar bilgeliğe ulaşabilirler. Ama diğer canlılara bu fırsatverilmemiştir. Duygusal bilgeliğe ulaşmak bizim yeryüzündeki görevlerimizden biridir. Marlo Morgan´ın uluslararası bestseller olan Bir Çift Yürek adlı kitabının ardından uzun süredir beklenen bu ikinci kitabı, aborjin bilgeliğin, biz değişime uğramış insanlara gönderdiği Sonsuzluk Bilgeliği Mesajı´nı iletmeye devam etmektedir. İki Aborjin bebek... Doğumlarından kısa bir süre sonra beyaz insan tarafından annelerinin elinden alınırlar. İkizlerden bir tanesi Amerika´ya doğru uzanan ve her tür acıyı yaşadığı yolculukta, diğeri ise bir yetimhanede kendi köklerinden koparılmaya çalışılırlar. Ancak bu iki minik Sonsuzluk Ruhu, doğmadan önce kendi kararlarıyla seçmiş oldukları bu yaşam yolunda, Aborjin köklerine, öz doğalarına ve en sonunda da Sonsuzluğun Mesajı´na ulaşmayı başarırlar. Çölü boydan boya aşıp, otuzdört sene boyunca bu yolculukta kendi öz doğasını arayan Beatrice, bilge öğretmenlerinden öğrendiği On Madde halindeki Sonsuzluğun Mesaj´nı hem ikiz kardeşiyle hem de biz değişime uğramışlarla yani Mutantlarla paylaşmaktadır

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.